Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-12, 18:17   #7
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Oo też potrzebuję porady Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson i problem Nie drukowałam za dużo a jesli już to tylko na czarno, ani razu nie drukowałam nic w kolorze. No i teraz wyświetla mi się komunikat, że tusze sa puste i muszę je wymienić No ale nie są puste na pewno.. Da się coś z tym zrobić czy muszę inwestować w nowe? Ale z drugiej strony kupie nowe, nie wykorzystam ich i znów będzie to samo? Szkoda kasy trochę..
Przede wszystkim podaj model drukarki

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Szkoda, że wcześniej nie było tego wątku, bo długo szukałam urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka, kopiarka, skaner). Dziś drukarka została zakupiona (Brother 195C), ale niestety to nie ja ją wybierałam i w instrukcji jest napisane, że wymagany system to Windows 7 i conajmniej 1 GB RAM. Czy jeśli mam XP i dużo mniejszą pamięć to drukarka będzie działała? Teraz jeszcze nie jest podłączona, bo nie ma kto tego zrobić, więc nie mogę sprawdzić.
Drukarka brother 195c to bardzo dobry wybór. Z drukarek obecnych w tej chwili na rynku są najtańsze w eksploatacji. Jesli chodzi o jakość to klienci także są bardzo zadowoleni.
Co do potrzebnej pamięci to jeszcze się nie spotkałam z przypadkiem, żeby komputer kupiony nawet 4-5 lat temu nie był w stanie obsłużyć drukarki z powodu zbyt małej ilości pamięci. No chyba, że masz jakiś starszy sprzęt wtedy lepiej, żeby ktoś kto się na tym zna zerknął, zanim ją rozpakujesz czy zainstalujesz. Co do systemu Windows 7 to pewno chodzi o to, że drukarka jest dostosowana juz do pracy na tym systemie, ale spokojnie możesz używać XP-ka.

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Drugie pytanie: mogłabyś polecić jakieś tanie zamienniki do niej? W sklepie kosztują ok. 15 zł za sztukę (czyli komplet 60). Na allegro są tańsze (po 5 zł/szt), ale nie wiem czy są dobre, nie chcę zepsuć drukarki...
A i jeszcze jedno- słyszałam, że bardzo szybko zasychają w niej tusze. To znaczy, że codziennie muszę coś wydrukować, również na kolorowo?

Z góry dziękuję za odpowiedź .
Co do zamienników sprawa trudna.Ogólnie nie polecam zamienników za 5 zł, chociaż mam klientów którzy używają takich i są zadowoleni. Jednak jeśli tusz w nich zastosowany jest złej jakości to problem może nie pojawić się od razu, a np przy 3-4 komplecie. Jesli tusz jest np. za gęsty będzie się powoli odkładał w dyszach drukarki, która będzie powoli zasychać, pogorszy się druk, a później może całkiem przestać drukować.
Ja osobiscie nie polecam tuszy bardzo popularnych na rynku firmy Active J.. bardzo często po ich używaniu w drukarkach epson i brother zasychają głowice. Co do zasychania głowicy to najlepiej wydrukować coś 1 na tydzień, częściej nie musisz. I jeśli nie używasz drukarki to odłącz ją od komputerka, bo jesli jest podłączona to czyści głowicę za każdym razem jak włączasz/wyłaczasz komputer, zużywając przy tym niepotrzebnie kartridże.


Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy da się z tym coś zrobić.
Mam w domu drukarkę Canon iP1000. Jakiś czas temu pojawiły się problemy. Najpierw wyskakiwał komunikat 'zbiornik na zużyty atrament jest pełny'. Przeczytałam, żeby zresetować drukarkę, podziałało. Potem na wydrukach były białe paski. Następnie przestała drukować na kolorowo i w końcu na czarno. Kilkanaście razy włączyłam czyszczenie rolek itp i zaczęła drukować na czarno. Niestety po wymianie tuszu znowu nie działa.
Czy da się coś z tym zrobić? Czy raczej dać już sobie spokój?
Radzę na próbę zastosować inny niż do tej pory zamiennik ( dobrej jakości). Czasmi dobrej jakości tusz potrafi zdzialać cudai przepchnąć stare pozasychane resztki z głowicy. Na tym nowym tuszu wykonaj kilka razy czyszczenie głowicy i daj znać jak efekty
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując