Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-12, 22:18   #14
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez menorka Pokaż wiadomość
Miło, że na świecie są takie życzliwe osoby
Ja akurat potrzebuje porady. Chce kupić urządzenie wielofunkcyjne, znaczy chciałabym żeby była tam drukarka, skaner i możliwość zrobienia ksero. Oczywiście chciałabym wydać jak najmniej I tutaj od razu problem: ile żeby była to w miarę dobra drukarka, a tusze niezbyt drogie? Na co zwracać uwagę? Jakie firmy są godne uwagi?
Ogólnie nie zależy mi na szybkości drukarki. Chciałabym żeby jakość druku była dobra.
Jaką możesz mi polecić?
Najłatwiej będzie zacząć od tego czego nie polecam.
Zacznijmy od drukarek Lexmark- nie polecamy. Strasznie drogie tusze, mało zamienników, szybko zasychają, kiepsko dzialają po napełnieniu.

Jeśli chodzi o Canony to drukują pięknie. Jednak canon ma drogie tusze, jeśli chodzi o oryginały. Coraz wiecej pojawia się jednak zamienników i wtedy już byłaby to calkiem dobra opcja.

Urządzenia HP- to zależy jakie będą w nich tusze. Do części są zamienniki, da się je napełniać i działają bez problemu. Do części nowych modeli Hp nie ma jeszce zamienników i wtedy jest kłopot bo komplet nowych kartridży to ok 120zł a pojemności malutkie. HP pcha teraz najczęściej do wszystkiego tusze hp 300 mają po 5 ml pojemności -cena czarnego ok 50zl cena koloru ok 60. Wieksze do nich kartridże- wersje XL kosztuja- czarny ok 100zl, kolor ok 120zł mają chyba po 15ml. Tusze hp 300 i 300xl da się napełniać.

Z epsonami jest jeden kłopot ( jak juz pisalam w jednym z postów w tym temacie). Do większości modeli sa juz na rynku zamienniki, które działają bez problemów, jednak tusze zużywają się "grupowo" tzn. niby drukujemy w jednym kolorze np czarnym a on i tak zużywa inne tusze, bo np przy włączaniu/wyłączaniu drukarki, za każdym razem czyści sobie dysze, zużywając zawsze przy tym trochę tuszu z każdego koloru i tak np. po 2 miesiącach drukowania w czerni nagle drukarka pokazuje, że skończyły się wszystkie tusze ;/

Pewno nie rozwialam wątpliwości i nie pomogłam zbytnio :P
Nie wiem gdzie chcesz kupić drukarkę, najlepiej (gdybyś miała możliwość) to pojedź do sklepu zobacz co mają, co by Ci się podobało, zapisz modele i podaj na forum. Wtedy podam Ci możliwości, ceny itp.

Co do cen drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych to różnie bywa. Czasem wystarczy kupić najzwyklejszy i najtańszy model i jest OK inaczej wygląda sprawa z laserówkami, tam często jest tak,że im tańsza drukarka tym droższe do niej tonery.

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Model to Epson stylus 4400. Właśnie, że ja używałam tej drukarki jakieś 2 tyg. wątpię że przez taki okres coś mogłoby się zapchać czy też tusz wyschnąć... Tusze są oryginalne, pierwsze, które dostałam razem z drukarką. One mają takie chipy jakby, te pojemniki z tuszami... Zupełnie się na tym nie znam ale mi się wydaje, że to tym chipom się wydaje, że tusze są puste i dlatego nie drukuje, no ale może sie mylę
Z jednej strony mogę powiedzieć, że taki urok tych drukarek, z drugiej strony nie wiem jakie tusze były włożone gdy kupiłaś drukarkę. Epson najczęściej daje tusze pełnej pojemności czyli takie jakie potem możesz kupić w sklepie ( w przeciwieństwie do canona i hp-ka, gdzie najczęściej są wersje startowe).
Te drukarki mają to do siebie, że czyszczą sobie dysze przy każdym włączeniu. Nawet jeśli drukujesz tylko na czarno to kolorki i tak się kiedyś skończą, bo przy kazdym czyszczeniu schodzi z nich po trochę atramentu.
Radzę zainwestować w dobrej jakości zamienniki ( cena ok 15zł/szt) i drukuj zobacz na jak dlugo wystarczą ( zamienniki mają większe pojemności) i czy bz zadowolona.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując