Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 22:38   #16
goferek_go
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 166
Dot.: Drukarki, tusze , tonery- masz pytania? Chętnie pomogę :)

Cytat:
Napisane przez witchwq Pokaż wiadomość
dlatego wlasnie dobrym rozwiazaniem jest CISS (system automatycznego napelniania tuszy - czy jak to sie tam zwie). pojemniki sa wtedy zalozone na stale, od nich biegna rurki, ktore zasysaja tusz z duzych butelek stojacych np. obok drukarki. zakup butelki 100ml tuszu pojedynczego koloru i tak wychodzi taniej w porownaniu z zakupem oryginalnego pojemnika o duzo mniejszej pojemnosci, lub zamiennika, ktory czasem moze byc pojemniejszy i tanszy od oryginalu.
wtedy epson staje sie naprawde bardzo ekonomiczna drukarka.
Jesli to rozwiązanie się sprawdza to świetna sprawa. Jednak w Polsce jeszcez się nie spotkałam z czymś takim-niestety.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie dotyczące zdjęć.

Kupiłąm urządzenie wielofunkcyjne firmy hp. Akurat trafiłam na wyprzedaże w supermarkecie i zakupiłam papier fotograficzny Kodaka, żeby wydrukować zdjęcia z imprezy rodzinnej. Wszystko było fajnie, póki kolorowy tusz się nie skończył. Zdjęcia wyglądały naprawdę ślicznie - jak gdyby wywoływał je profesjonalny fotograf, a to tylko ja wraz z pomocą drukarki. Wszystko się super błyszczało, zieleń w parku była tak intensywna, że aż się szło zakochać.
Ale jakość zdjęć uległa pogorszeniu gdy oddałam toner z kolorowym tuszem do napełnienia. Po włożeniu go z powrotem i dalszym drukowaniu zdjęcia były koszmarnej jakości. Zupełnie inne kolory, nasycenie. Już się tak nie błyszczały. Nic nie robiłam ze zdjęciami - drukowałam nawet po kilka razy te same dla rodziny.
Co może być przyczyną tak diametralnej zmiany kolorów w wydrukach zdjęć mojego urządzenia? Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam życzliwą wizażankę
Przyczyną jest właśnie napełnienie. Kartridż napełniony nigdy nie będzie drukował tak dobrze jak oryginał ( co by nie mówili Ci którzy napełniają-sama napełniam to wiem Jakość po regeneracji powinna byc w miarę dobra-jesli pojemniki są napełnione odpowiednim atramentem, a nie np. tuszem uniwerslanym. tusz czarny działa po właściwej regeneracji bez zarzutu, kolorki także powinny być w miarę dobre, ale nadają się do wydrukow dokumenttów, tabelek, małych grafik. Zdjęcia w jakości jakie mialaś na początku uzyskasz tylko i wyłącznie z kartridży oryginalnych.
__________________
goferek_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując