Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Usuwanie pieprzyków i znamion
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-06-12, 19:48   #89
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Usuwanie pieprzyków

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
podbijam wątek, bo mam dylemat. mam dużo pieprzyków i sama osobiście myślę, że to oszpeca. jeden dermatolog mówił abym powymrażała niektóre a inny stanowczo odradzał i mówił, że lepiej tego nie ruszać. od momentu zaproponowania mi wymrożenia minął równy rok. chętnie bym się ich pozbyła, boję się jednak, że potem może stać się coś gorszego. co robić?
wymrazac nie wolno!!! nie sprawdzisz wtedy czy znamie bylo zlosliwe czy tylko bylo zwykla zmiana barwnikowa. zawsze po wycieciu daja wycinek na badanie histopatologiczne.
ja mialam wycinane 4 znamiona i mimo paniki zadne nie bylo nowotworem. a przez moje panikowanie wygladam jak frenkenstein bo po wycieciu malutkiego pieprzyka ma sie blizne ok 2-3 cm!!!
mam cala mase pieprzyków i ciagle jakis kolejny wydaje mi sie podejrzany. bylam nawet na takim badaniu nie pamietam nazwy. lekarz patrzy przez taka specjalna lupke i ocenia. ale nawet jak uslyszalam ze to nic takiego to mnie to jakos nie uspokoilo bo pieprzyk swedzial jak diabli. niby tlumaczyla mi ze swedzenie jest jakaa tam odmiana bólu i jak pieprzyk jest wrosniety gleboko to moze powodowac ze swedza komórki wokól ale mnie to nie przekonalo.
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując