Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-30, 12:21   #4204
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez 22Elwira22 Pokaż wiadomość
Moze ja tez znajde tutaj odpowiedz na moje pytanie. Wiem, ze w kuracji kwasami zaczynami od mniejszego stezenia, jednak jak to sie ma do mojego przypadku.

Mialam zrobione 5 peelingow ziolowych firmy Jadwiga, ostatni ponad miesiac temu. Z uwagi na kilka czynnikow, chce przerwac stosowanie tych peelingow ( coraz wieksze naslonecznienie i 7-dniowa rekonwalescjencja-to glowne powody). Jednak chcialabym nadal kontynuowac zluszczanie . Moje problemy skorne to: blizny po ospie, jakies zmarszczk, drobne wypryski, zaskorniki otwarte i zamkniete). Po peelingach skora jest w lepszym stanie, ale zalezy mi jeszcze na splyceniu zmarszczek - nie sa jakies bardzo glebokie - tak mysle. Blizny po ospie pewnie nigdy nie zejda do konca, ale moze chociaz troche sie zmniejsza-chcialabym, mam cala twarz w bliznach Z tego co sie orientuje moglabym stosowac kwas migdalowy- jest to kwas caloroczny. Dodam, ze nie opalam twarzy-krem 50SPF. I tu pojawia sie moje pytanie: bedac po 5 peelingach ziolowych Jadwiga (ktore do slabych nie naleza) moge od razu siegnac po kwas migdalowy o stezeniu 40%?? zy musze zaczac od czegos o mniejszym stezeniu?? Czy kwas migdalowy ma wlasciwosc rowniez zluszczajace? Bo gdzies sie natknelam na informacje, ze nie jest to kwas zluszczajacy, no ale to chyba tez zalezy od ph. Im nizsze tym bardziej zluszczajace dzialanie, Tak czy nie? Czy moze lepiej zdecydowac sie kwas glikolowy? Czy kwas glikolowy mozna stosowac teraz, w okresie wiosenno-letnim? Jesli tak, to od jakiegos stezenia najlepiej zaczac? Peelingi Jadwiga do delikatnych nie naleza, wiec chyba nie musialabym zaczynac od 5-10-15%.. mam racje? Bylabym naprawde wdzieczna za odpowiedz, poniewaz ciezko znalez mi informacje na ten wlasnie temat. Wszedzie sie mowi, ze nalezy zaczac od niskiego stezenia, ale czy po takich peelingach rowniez nalezy zaczynac od niskich stezen??

Chetnie wybralabym sie na szkolenie z tej dziedziny, jednak nie ukonczylam szkoly kosmetycznej i niestety nie mam chyba takiej mozliwosci

Bylabym wdzieczna za odpowiedz
Przy każdym kwasie najlepiej zaczynać od niskiego stężenia. Na przykład mnie migdał złuszczał dopiero od 30% a salicylowy już od 5%.
Migdał jak najbardziej złuszcza. W wyższym pH niekoniecznie, ale jako peeling jak najbardziej. Niektórych złuszcza 15%, innych dopiero 40%, są tacy, których nie złuszcza wcale.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując