Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne mydła i mydełka :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-23, 20:36   #2421
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Być może masz rację Korah. Choć takie Dove niby nawilża, bo faktycznie skóra jest po nim miękka, ale to oczywiście mydło przemysłowe.
W takim razie szukam czegoś delikatnego i niewysuszającego.

wera, dzięki za sugestie

A może ktoś jest w stanie coś powiedzieć o: http://biolander.com/produkty/katego...z-marula-75gr/
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Klasyczna kostka Dove ma całkiem przyzwoity skład Mnie osobiście trochę nawilża, ale regularnie stosowana z czasem lubi przesuszyć.

A to mydełko z Biolandera brzmi całkiem fajnie, wątpię jednak, aby jakoś wybitnie działało, zaufałabym recenzji, która pod nim jest, czyli że działa delikatnie, nie wysusza, ale o nawilżeniu jakoś nic ta osoba nie pisze, więc podejrzewam, że po prostu go nie doświadczyła
Ale Dove to nie jest mydło, tylko syndet; zawiera syntetyczny detergent ( cocamidopropyl betaine) oraz poniżej 10% mydła, w tym zmydlony łój zwierzęcy (podobnie jak Biały Jeleń), zmydlony olej kokosowy i palmowy oraz jeszcze kilka naturalnych składników
Ale co należałoby podreślic to fakt, ze syndety mają obniżone ph- miedzy 5,5 a 7 i w związku z tym nie wysuszają skóry tak jak mydła, choć spotkałam już takie mydła, których producenci twierdzą, że mają obniżone ph i dlatego są łagodne dla skóry
Ja jednak poszukuję czegoś, co jest całkiem naturalne i może niekoniecznie nawilża, ale przynajmniej nie wysusza
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując