Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Indywidualne nauczanie ./
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-07, 19:33   #4
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Indywidualne nauczanie ./

Cytat:
Napisane przez scooby0 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, po długiej przerwie
Generalnie pamietacie jak pisałam wam o rozwodzie ródziców itd. Wiec tak sie stało mama wysłała wniosek o rozwod. tata od 3 tygodni z nami nie mieszka. niedawno stało sie cos okropnego mojej mamie... Skrzywdził ją moj ojciec... I nie moge przez to normalnie funkcjonować na lekcji ale to nie tylko przez to od 2 lat mam takie problemy. po raz 3 siedze w tej samej klasie .
. jest mi ciężko kiedyś tak nie było aż teraz jak stoje przy tablicy jak pani do mnie mówi to ja słysze 'Ble, ble be' ...
Chciałabym sie zapytac jak załatwić sobie INDYWIDUALNE NAUCZANIE? . Chciałabym sie uczyc w domu, w szkolenie moge sie skupic, jestem agresywna,pyskuje, nie pozwalam prowadzić lekcji, czesto wychodze w polowie lekcji,a jak ktoś mnie wyśmieje dostaje w morde, ale zostaje prze zemnie obrażony. Pedagog poleciła mi indywidualne ponieważ stwierdziła że jestem zagrożeniem życia innych . Jak mam załatwić to indywidualne nauczanie ?
Miałam kiedyś załatwiane nauczanie indywidualne, ale ze względów zdrowotnych. Chociaż załatwiała to moja mama to spróbuję Ci pomóc.
Przede wszystkim musisz mieć odpowiedni dokument od psychologa (zawarte byłyby w nim powody, dla których musisz mieć naukę indywidualną). Czy od lekarza jest Ci potrzebne to nie wiem (ja musiałam mieć; na nim opierała się to, czy zostanie mi to nauczanie przyznane czy nie). Prócz tego musisz załatwić pozwolenie od dyrekcji szkoły. No i chyba na samym końcu zbiera się komisja, która to rozstrzygnie (chociaż nie wiem, czy nie pomyliło mi się czasem z przyznawaniem stopnia niepełnosprawności).
Oczywiście musi to załatwić Twoja mama.
Ale możesz też mieć nauczanie indywidualne w szkole. Moja znajoma, która leczy się onkologicznie właśnie uczy się w ten sposób. Ma w szkole wydzieloną osobną w klasę, w ciągu dnia ma np. 3 h lekcyjne a potem mama po nią przyjeżdża.
Poza tym nie wydaje mi się, żeby całkowita izolacja od klasy byłaby dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez Karaluszysko
Czas edycji: 2010-11-07 o 19:34
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując