Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zmarszczki
Wątek: Zmarszczki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-12, 14:38   #17
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Zmarszczki

Cytat:
Napisane przez karolinahw Pokaż wiadomość
Czy mogę się podłączyć do tematu?
Ja mam również problem ze zmarszczkami, co prawda jestem już w tym wieku (27 lat), że chyba nie jest to nic dziwnego, ale chciałabym jak najbardziej opóźnić ten proces.
Pojawiły mi się ostatnio zmarszczki na czole (takie podłużne, pewnie od marszczenia, bo mam niestety taka tendencję) oraz pod i wokół oczu. Są na razie dosyć delikatne, ale widoczne. Mam skórę normalną, kiedyś z lekką skłonnością do przesuszania, od jakiegoś czasu już nie.
Używam na dzień kremu Ziaja Kozie Mleko 1, na noc Ziaja Różana, pod oczy od kilku tygodni AA Technologia Wieku 30+, wcześniej Alterra z dziką różą. Do demakijażu twarzy mleczko+tonik Ziaja Kozie Mleko, do oczu płyn Bielanda 2-fazowa z awokado. 2 razy w tygodniu robię maseczki różne, zazwyczaj nawilżające, ale również odżywcze. Podkład Max Factor Lasting Perfomance lub jak jest słońce to Shiseido Sun Protection.
I teraz moje pytanie, co powinnam zmienić w mojej pielęgnacji, aby opóźnić powstanie nowych zmarszczek?
Czy są jakieś zabiegi kosmetyczne, które warto byłoby zastosować?
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam być dokładna
Przede wszystkim aby opóźnić proces starzenia się skóry powinnaś już sięgać w większości przypadków po kremy przeciwzmarszczkowe, ale dla skór normalnych. Bo na rynku można dostać przeciwzmarszczkowe z przeznaczeniem do konkretnego typu cery. Niestety, my (dobijające powoli 30tki) nie możemy zapominać o filtrach. Jeżeli nie ma ich w kremie to możemy zastąpić je filtrami w podkładach lub pudrach. Warto zainwestować w dobry krem na noc. Krem na noc w naszym wieku jest obowiązkowy! Najlepiej mocno skoncentrowany w odżywcze składniki, bo nocą nasza buzia przyjmuje znacznie więcej jak w ciągu dnia, bo nie musi się borykać z klimatyzacją, wiatrem, temperaturą, słońcem itp. Na swoim blogu umieściłam mój KWC jeśli chodzi o krem na noc - drogi, ale według mnie genialny! Także jak skończysz Ziaję Różaną poszukaj jakiś mocniejszych kremów na noc. Bardziej odżywczych i regenerujących. Ewentualnie mogłabyś (ale to już jako dodatek nieobowiązkowy) rozejrzeć się po serum przeciwzmarszczkowych

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Zapomniałam dodać info o zabiegach kosmetycznych.

Ogólnie bardzo dobre efekty przeciwzmarszczkowe przynosi mikrodermabrazja, aczkolwiek mam mieszane uczucia co do tego zabiegu ze względu na jego inwazyjność i szkodliwość dla skór naczynkowych. Łagodniejszą formą mikrodermabrazji jest nowy zabieg oxybrazja (lub hydrooksybrazja).
Aczkolwiek również właściwości przeciwzmarszczkowe wykazują zabiegi peelingu kawitacyjnego (baardzo delikatne efekty) lub zabiegi z kwasami (mocniejsze efekty, ale wykonywane tylko jesienią i zimą)
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl

Edytowane przez subiektywna Vera
Czas edycji: 2012-07-12 o 14:35
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując