Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Znasz sposób na kreta?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-18, 16:03   #14
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: Znasz sposób na kreta?

Cytat:
Napisane przez Rodzynka1989 Pokaż wiadomość
Zasadź w ogrodzie kilka cesarskich koron (inaczej rabatowa cesarzowa).
Moja mama kiedyś się o tym kwiatku dowiedziała, zasadziła i problem kretów zniknął.
Dziekuje bardzo za taka podpowiedz .

Czy to chodzi o rosline cebulową zwana też. szachownicą cesarska?
pict0001lz9.jpg
... jeśli to ta to miałam kiedyś w ogrodzie...Ale nie mogę sobie przypomnieć czy wówczas były krety być może tak bo jak dobrze pamiętam te cebule miały taki intensywny, dziwny ale piękny , mocny zapach. Ale zasadzić ją można pewnie dopiero na wiosnę?

Ps.
Poszukałam troszke (bo chciałam zobaczyć kiedy najwcześniej można zasadzić cebule) i znalazłam rózne opinie o tych koronach i kretach. Mimo wszystko roslinka tak piekna ze na pewno postaram sie o cebule tylko jak przeczytałam sadzi sie je dopiero w miesiącach: lipiec/sierpień.

A juz najlepsze jak przy okazji natknęłam sie na opis walki z kretem:
cyt.
" W moim ogródku mam cztery cesarskie korony a obok nich w odległości 1,5 m kret ryje codziennie i niszczy wszystko co rośnie ,wyczerpałem już wszelkie sposoby by go już nie schwytać ale zniszczyć i nic on jest nadal lepszy, nie pomagają świece dymne,karbid,dostępna w sklepach trutka na krety,a nawet kilogramy zmielonego czosnku,zmieszane z wodą i wlane w jego podziemne korytarze,posunąłem się nawet do tego że w dwóch małych wiaderkach po emulsji zakopanych na grządce umieściłem głośniki radiowe które na cały regulator przekazywały muzykę i też bez skutku, może nie trafiłem z gatunkiem muzyki?.Najskuteczniejsza zawsze była łopata a tym razem i ona sięga za płytko, więc nie wierzcie w moc szachownic,w moim spostrzeżeniu najbardziej zniechęcającym środkiem dla kreta jest mielony czosnek wlewany z wodą do dziur."
kn. cytatu

W takim razie jestem załamana... czy nie ma mocnych na kreta?

Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2011-01-18 o 16:17
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując