Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Forma silikonowa do babki
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-12, 16:36   #1
basia_e
Rozeznanie
 
Avatar basia_e
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 609

Forma silikonowa do babki


Witam
Nie mogłam znaleźć nic na ten temat, więc postanowiłam założyć własny wątek.

Jako że zbliżają się święta Wielkanocne postanowiłam kupić sobie nową foremkę do babki. Wybór padł na foremkę silikonową. Nigdy takiej nie miałam, ale słyszałam że są lepsze od tych metalowych. Nie trzeba ich smarować tłuszczem, krócej się w nich piecze, nie chłoną zapachów, nadają się do niskich i wysokich temperatur (ok -40 do +260), łatwo się je myje. Kupiłam jedną z tych tańszych i to na promocji.

Przed świętami trzeba było ją wypróbować.
I tak: nigdzie nie mogłam znaleźć informacji ile faktycznie trzeba piec, jedyne co znalazłam to że się piecze 30% krócej, ale nie wiem czy to się tyczy każdej tego typu foremki; a na niektórych foremkach było napisane żeby przed pierwszym użyciem nasmarować tłuszczem a potem już nie trzeba - niestety na mojej babce takiej informacji nie było Mimo to i tak ją trochę posmarowałam tłuszczem.
Moją babkę zawszę piekę ok 50-60min, więc w tej foremce powinno się piec ok 40min. Po 30min zaglądam do pieca, babka niby już dobra, "ale może jeszcze niech chwilę posiedzi". Wyciągnęłam ją po 40min.
Okazało się że za długo

W efekcie nie dość że się babka spiekła (ale i tak wyszła pyszna ), a ciasto w ogóle nie chciało odejść od formy, to na dodatek foremka się przypaliła znaczy umyła się normalnie ale spód zmienił kolor, i te miejsca śmierdzą spalenizną

Stąd mój wątek: podzielcie się swoimi doświadczeniami z takimi foremkami, i jak faktycznie ich używacie? Smarujecie? Jak długo pieczecie? Itp.
__________________
Zapraszam do:
mojego wątku Moje rękodzieła
albumów z moimi pracami szydełkowymi
a także do buszowania w moim chomiczku: basia_e

Edytowane przez basia_e
Czas edycji: 2011-04-12 o 17:01
basia_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując