Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do czego dopasować makijaż?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-17, 12:20   #9
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Do czego dopasować makijaż?

Mój uproszczony schemat którego trzymam sie na codzień

Okazja:
- na dzień coś w jasnych kolorach bez podkreślania dolnej powieki plus delikatniejsze usta lub jeden intensywny kolor na powiece a usta zostawiam w spokoju
- na wieczór lub imprezę mocniejsze oczy i usta nude albo mocne usta i delikatniejsze oczy (na imprezy klubowe wolę mocne oczy natomiast usta podkreślam na uroczystości rodzinne lub na randkę)

Pora roku:
- zima/wiosna - w tym okresie zwykle jestem bardzo blada a moja karnacja est bardziej chłodna dlatego stawiam na chłodniejsze kolory czyli na powieki zimne beże i brązy, odcienie fioletu i niebieskiego, srebro, szarosci, chłodne odcienie różu a na usta wszelkie czerwienie bliżej koloru wina, czerwienie wpadające w fiolet, chłodne róże i beże, fuksja
-lato/jesień - zdecydowanie ciepłe kolory podkreślające opaleniznę czyli przede wszystkim na powieki złoto, złote brązy, miedź, odważne kolory np. pomarańczowy lub żółty, usta koralowe, pomarańczowe, jasne ciepłe czerwienie

Ubiór:
Zazwyczaj makijaż dobieram na zasadzie kontrastu, jeśli noszę prosty strój mogę poszaleć z makijażem ale kiedy zakładam wzorzystą bluzkę makijaż wolę delikatniejszy Czasami dobieram kolory cieni do paznokci tak jak już ktoś wspomniał, czasami dobieram kolor do biżuterii. Nie polecam natomiast takich oczywistych połączeń jak niebieskie spodnie, niebieska bluzka, niebieskie oczy.

Wyjątki:
Czasami bywa że maluję usta na ciemny bordowo-fioletowy kolor ale łączę to z rockowymi dodatkami żeby stworzyć jakąś całość Warto pamiętać że makijaż to zabawa i nie mamy twardo narzuconych schematów - nie widzę problemu w granatowych cieniach na powiekach latem o 8 rano na spacerze z psem Naważniejsze to czuć się komfortowo.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując