Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-27, 18:04   #4348
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jestem po lekarzu.
Wg mojej endo wygląda to tak, że długość/sposób brania anty zależnie od ostatecznej diagnozy, bo hiperandrogenizm występuje przy PCOS oraz przy nieklasycznym wrodzonym przeroście nadnerczy (NKWPN). Ja mam najprawdopodobniej to drugie, w każdym razie PCOS wykluczony. I właśnie przy PCOS anty wg niej bierze się ciągle do menopauzy jako główne leczenie. Przy NKWPN można robić przerwy zarówno w braniu anty jak i sterydów, a długość tych przerw będzie zależna od wyników badań i ewentualnego powrotu objawów.

Pytała mnie też o dietę i stwierdziła, że przy przerwach od leków można by spróbować trzymać skórę w ryzach poprzez eliminację nabiału.
Niby fajnie, a z drugiej strony nawroty objawów pojawiają się zwykle maksymalnie do 3 miesięcy po odstawieniu, z tego co czytałam, więc okres przerwy niezbyt długi. Czy Twój endo uważa że przerwy będą dłuższe?
A słyszałaś o tych wszystkich sitosterolach typu poldaden prostatan które rzekomo też obniżają poziom hormonów męskich? Kusi mnie spróbować, ale nie wiem czy jest sens się w to bawić, może lepiej zaakceptować te skutki uboczne tabletek i przynajmniej mieć spokój z cerą.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora