Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-26, 18:46   #50
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Na mazidłach sprzedawany jest kwasik w opakowaniu 20g,
a do salipegu potrzebuję wg przepisu, który podałaś 1,41 ml...
Jak to przeliczyć?
Wrzuć kwas do strzykawki i ściśnij Przy małych ilościach kwasu sprawdza się strzykawka dla cukrzyków, o jest bardzo dokładna, ale bez przesady - zwykła 2ml wystarczy.

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Dostałam i ja swój peg

Peeling dopiero mogę zrobić w sobotę, ale nie wytrzymałam i wymieszałam małą ilość pegu z 30%kw.salic. i nałożyłam na boku twarzy..i właśnie mam takie pytanie ,techniczne bo mieszanka przypomina gęsty żel, jak dziewczyny nakładacie to na twarz? palcami , wacikiem? wmasowujecie? i ile warstw?ja wmasowałam część i skóra była natłuszczona i nie bardzo było jak powtórzyć aplikację bo skóra się już kleiła..
Na ciało nakładam palcami - wylewam trochę na dłoń i smaruję ciało.

Uwierzcie - że nawet skóra z wnętrza łapek nie schodzi - to naprawdę jest łagodne!

Twarz z racji umieszczenia na niej oczu i ust wymaga precyzji, więc tu sprawdza się pędzelek do podkładu (płaski) ale może to być każdy pędzelek.
Wacik odpada przy pegu.

Cytat:
Napisane przez KasiaxQ Pokaż wiadomość
Ja też zazdroszczę tym, które już wypróbowały. Czekam na PEGa i we wtorek najwcześniej robię peeling. Najpierw muszę odwiedzić dermatologa, który powinien obejrzeć moją prawdziwą twarz
Jutro doleci na pewno

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Super że jest osobny wątek

Ja nakładam patyczkiem do czyszczenia uszu. na plecy większym wacikiem albo pędzlem - mam taki do nakładania glinek, kupiony kiedyś u kosmetyczki.

I trzeba pamiętać o zabezpieczeniu ust: rozpuszczony w alkoholu kwas się momentalnie wchłaniał, a w peg czy glikolach właśnie jest taki żelowy i jak się nałoży warstwę nad ustami może się zdarzyć, że coś spłynie i nie jest przyjemnie
(mówie z własnego doświadczenia, wierzcie mi ).
Tak, oczy omijać szerokim łukiem a na usta nałożyć kremik. Jak nacieknie na wargi, przemyć same usta mokrym wacikiem (tu sie wacik sprawdza przy pegu )

Cytat:
Napisane przez zorza83 Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio roztwór 10% LHA na spirytusie spłynął do oka, piekło niesamowicie, nawet sobie wmówiłam że gorzej widzę, ale na szczęście nic poważnego się nie stało.
No właśnie kwas na spirytusie się wchłaniał i zasychał,więc bez problemu nakładałam go wacikiem, chwilę odczekałam i następnie kolejne 2 warstwy, a tutaj jakoś nie wyobrażam sobie nałożyć 3 warstw..chyba wypróbuje nałożyć tym patyczkiem, bo wacikiem trochę nieporęcznie ...pokombinuję w sobotę, juz nie mogę się doczekać
Daj spokój z patyczkiem - umęczysz się niepotrzebnie, palcami albo pędzelkiem.

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Ja właśnie nakładałam wacikiem i kiepsko mi szło. Chyba najlepszy byłby pędzel albo palce. Gdzie można kupić taki pędzel do nakładania maseczek?

U mnie dzisiaj skóra normalna. Łuszczenia jeszcze nie ma bo za wcześnie. Nie jest ściągnięta jak po migdale, wysuszenia też brak. Żyć nie umierać Nawet się zastanawiam czy nakładać wieczorem calme czy diacneal. Ja bardzo dobrze toleruje wszelkie kremy z kwasami więc większch szkód nie przewiduje
Pędzel do podkładu z Sephory jest do pegu genialny, polecam!
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując