Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-30, 20:46   #3872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Miałam i toniki i serum, a nawet peelingi, z tym, ze nigdy nie robiłam na czystym alko, zazwyczaj na wodzie, albo pół na pół z alkoholem, ale zawsze mam tragedię po migdale, nie pasuje mi ten kwas i już Cerę mam oczyszczoną, stosuję Atrederm od jesieni do zimy przez pół roku, cerę mam czystą, z tym, ze szybko się zanieczyszcza, podejrzewam, że to wszystko przez tą dużą cząsteczkę, zaraz mi rozwala pory po migdale, a skóra nie wygląda świeżo i ładnie - po azelainowym pory są czyściuteńkie, zwężone, a cera wygląda pięknie i nic mi nie wyskakuje. Nie dla mnie są kwasy AHA, mlekowiec za bardzo mnie drażni, glikolowy podobnie, a po migdale notorycznie mnie wysypuje. Z PHA mam teraz podobnie, obciążają mi cerę i jeszcze drażnią, rozsądnie stosowana tretinoina nie powoduje u mnie takich podrażnień jak aktualnie glukonolakton.

Myślę, że to prawda. Zauważam to zarówno po kwasach (chociaż tutaj zależy jeszcze jakich, jeżeli są dobrze dobrane), jak i retinoidach po ok. 2-3 miesiącach stosowania retinoidów mam świetnie nawilżoną cerę, chyba, że przesadzam z aplikacją, wtedy wiadomo, że wystąpi negatywna reakcja od strony skóry. A tak poza tym, i tak znacznie lepiej sprawdzają się u mnie retinoidy, po większości kwasów niestety mnie wysypuje.
Ja nie lubię mlekowego w dużych stężeniach, natomiast 80% w płynie świetnie mi się nadaje do robienia peelingu enzymatycznego. Po prostu dodaję 6-8 kropli do porcji żelu lub mleczka oczyszczającego, wszystko robię na dłoni, masuje przez 2 minutki twarz i pięknie się złuszcza, aż czuć pod palcami i podrażnień zero.

Nigdy nie stosowałam retinoidów, nie mam pojęcia, tu kończą się moje "dywagacje". Ale azelainowy będę na dniach testować, glukonolakton tak się składa, że też kupiłam. Poużywam to się wypowiem.

Cytat:
Napisane przez Moyraa Pokaż wiadomość
Coś w tym jest! Na mojej skórze peelingi 10-20% na alko (swoją drogą, teraz bym ich nie zrobiła ze względu na naczynkową cerę, w dodatku nie chroniłam wtedy skóry filtrem, a mam skórę bardzo wrażliwą, więc to nie najlepsza opcja, mimo że "to tylko migdał") może i na zmiany trądzikowe nie zadziałały, ale za to ładnie ujednoliciły koloryt bez skutków ubocznych. Zaś serum 10% z BU rozdrażniło mi prawdopodobnie mieszki włosowe (małe, czerwone, niezapalne grudki na policzkach), więc mimo, że w połączenia z Effaclar Duo+ utrzymywało moją cerę w ryzach na 5, to musiałam zrezygnować (plus pojawiający się rumień tam, gdzie go nie było, ale to już inna historia, no i raczej winien był Effaclar).
U mnie, jak robię migdał i czuję, że mi się coś robi pod skórą, jakaś gulka bolesna jest, ale jeszcze nie na wierzchu (wtedy nie robię kwasów), to po migdale od razu znika ból, a następnego dnia nie ma nic.

Wygląda wiec na to, że niskie stężenia są dobre na podtrzymanie efektu mocniejszych zabiegów, a nie na skórę w złej kondycji, nieoczyszczoną głęboko.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-30 o 20:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora