Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Rozjaśnianie włosów - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-17, 20:51   #209
platinum1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Długie włosy i rozjaśnianie.

Jestem od jakiegoś czasu na forum dopiero, niedawno w jakimś innim temacie rozpisalam się na temat moich włosów, lecz chyba nie trafiłam z tematyką, wiec skopoiowalam tekst i wrzuce go tutaj, gdzie temat trzyma sie platynowego blondu, której tez jestem dumną posiadaczką.
Dołączyłam do forum, aby opisać to jak ja działam ze swoim platynowym blondem. (Utrzymuje ten kolor już od 2,5roku, a włosy mam piękne i zdrowe)
Otóż to, natura obdarzyła mnie ciemnym odcieniem blondu, który nigdy mnie nie satysfakcjonował. ( podobnym jak Pani zaozycielka tematu w linku który podała własnie) W wyniku różnych etapów w życiu, zmieniałam fryzury, po krótkie do ramion ciemny brąz włącznie.
Któregos dnia Postanowiłam małymi kroczkami wrócić do blondu. Wiedziałam, że odrazu nie uzyskam koloru o którym marzę. Uzyskanie takiego koloru, żeby włosy pozostały w nienajgorszej kondycji napewno nie da rady uzyskac w krótkim czasie, niestety ale trzeba byc cierpliwym.
Wychodziłam pasemkami przez jakiś czas, kolor był fajny 3 odc blondu z jasnym brazem, długość mnie tylko nie zadawalała, więc postanowiłam przedłużyć włosy metodą na zgrzewy włosy naturalne popularnej firmy Raco**. Pierwsze doczepione włosy choć najbardziej kosztowne niestety długo nie zawitały na mojej głowie. Ja niedoświadczona przegrzalam zgrzewy suszarka, lokówka, prostownicą pare razy i włosy zaczęły 'zjezdzac'. Później jak już wiedziałam o co chodzi nie było tego problemu ( co nie oznacza, że nie było innych) Włosy i tak wysuwały się ze zgrzewów, ale cześciowo a nie jak wtedy calymi pasemkami.
Wkręciłam się bardzo, jak już pare razy założysz włosy bardzo ciężko jest się z nimi rozstać ( w czasie przekladania włosów, kiedy fryzjerka ściagnela wszystkie bardzo dziwnie sie czułam, nie bylo ich mało bo miałam zdrowe cały czas, gdyz reguralnie odżywiam, ogólnie bardzo o nie dbam, czułam się dziwnie) Kwestia przyzwyczajenia, ale jednak wole długie hehe
I tak z mojego przedłużania zrobiło się 2.5 roku. Z każdą wizytą fryzjerka nakladała mi jeden odcien najjasniejszego blondu, i doszłysmy do mojego wymarzonego - Platynowy blond po pas (miałam 55cm)
Mimo to, że tak długo przedłużałam niestety ale nie polecam !! Jezeli chcesz miec caly czas piekne,zdrowe,dlugie,gest e wlosy regularnie trzeba o nie dbac i odzywiac, zabieg ten jest bardzo kosztowny, ja chodziłam do fryzjera co 3tyg za kazdym razem farbujac, doczepiajac pasemka ktore mi powypadaly, i do tego co drugą wizyte conajmniej za 250zł domawialam włosow, bo te nadluzsze szybciutko sie łamaly) Kosztowało mnie to majatek.
Teraz aktualnie dalej mam platynowe włosy, 2msc temu zrezygnbowałam z przedłuzania (2 lata bez przerwy wystarczy) W tym czasie urosły mi do łopatek, nie mam suchych końcówek gdyż są czesto podcinane. kolor jednolity bez żadnych przebarwień. Myję włosy codziennie, nie wyobrażam sobie nie umyć, codziennie przeprostowuję całość, bo trochę mi sie falują.
Używam dobrych kosmetyków Polecam John Frieda Collection sheer blonde odżywka, szampon i spray i włosy wpełni odżywione. Kosmetyki sa dosc kosztowne, ale piękność kosztuje, jak nie stac Cie na to, wybierz inny kolor dla siebie,który wymaga mniej pielęgnacji, gdyż kazdy z jaśniejszych odcieni blondu wymaga szczególnej pielęgnacji. Ogólnie dużo zachodu, ale warto włosy robią wrażenie. Od jakiegoś czasu zakładam clip on 55cm włosy naturalne, w 100% polecam, nie ma żadnej ingerencji z włosem naturalnym (spinka niczemu nie zaszkodzi) efekt jest oszałamiający, i o wiele tańszy nić przedłużanie w salonie fryzjerskim. ( jeden zestaw za 220zł, przy odpowiedniej pielęgnacji nosiłam 5msc) Swoje naturalne farbuje co 2,5-3 tyg odrosty farbą z kadusa sama w domu. (Mam ostanie tubki nie dlugo musze szukac zastepstwa gdyz Kadusa juz nie ma)

Dzisiaj własnie tez jestem po farbowaniu, znalazłam swoją nowa farbe wellaton 12/0. Kolor jest cudem świata, idealnie dopasowany do nowych clip in. Efekt oszałamiający.
Pozdrawiam Serdecznie Wszystkie Blondynki
platinum1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując