Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sucha skóra dłoni. Wysuszone dłonie. WÁTEK ZBIORCZY.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-02-19, 17:20   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: suche dlonie

Najlepiej bedzie sprawdzała się oliwa z oliwek , ale może być np. olej z nasion winogron , olej słonecznikowy , olej z avokado, olej brzoskwiniowy i inne jakie tylko uda Ci się dostać w sklepach (no i oczywiście w grę wchodzą także względy ekonomiczne)- oliwa z oliwek jest łatwo dostępna i nie taka droga.
Podgrzej oliwę (tak aby była ciepła ) możesz dodać witA+ E (kiedyś można było kupić w aptece w kroplach , teraz nie wiem czy jest taka dostępna , ale mogą być kapsułki - trzeba wycisnąć zawartość) , dłonie mocz w oliwie ok 10-15 min. po kąpieli osusz dłonie ręczniczkiem papierowym , nie myj mydłem.
Możesz wypróbować jeszcze taki sposób : na noc nasmaruj dłonie grubą warstwą kremu do rąk (lub może być jakaś odżywcza maseczka do twarzy) na to nałóż bawełniane rękawiczki (są w sklepach takie cienkie - ostatnio widziałam w sklepie z tapetami,farbami itd. kosztowały chyba 3zł ), można w nich spać. Możesz także jeśli masz czas zrobić taki zabieg w dzień - możesz wówczas nałożyć na dłonie , nasmarowane grubo kremem (lub maską ) rękawiczki foliowe (nie lateksowe tylko takie z cieniutkiej folii) , na te rękawiczki załóż grube kuchenne (lub owiń dłonie ręczniczkami (chodzi o to aby było ciepło) - potrzymaj taki kompres ok. 30 min. wszystko zdejmij , jeśli krem się nie wchłonął to wmasuj resztę.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując