Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wyniki badania wzroku
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-23, 06:36   #30
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Wyniki badania wzroku

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika natomiast, iż warto zwrócić uwagę na każdą wadę nawet tę najmniejszą i warto też przeprowadzić dokładne badanie u osób które mają ostrość 1.2 a twierdzą że nie widzą wyraźnie ( chociaż mogłoby się wydawać że przecież taka ostrość jest bardzo dobra) bo może się okazać że ich fizjologiczna norma jest jeszcze wyższa.

Nie dawniej niż 2 tygodnie temu miałam pacjentkę z wadą +0.25 i cyl -0.50, której okulista powiedział ze nie potrzebuje okularów i lepiej nie rozleniwiać oczu, ale postanowiła się jeszcze upewnić, ponieważ kiedyś już stwierdzono u niej wadę wzroku.
Pani założyła okulary w naszym gabinecie i z ulgą stwierdziła, że to jest to. Wreszcie widzi na prawdę ostro.
Moim zdaniem okulista niepotrzebnie zniechęcił ją do okularów.

Ja staram się nie lekceważyć małych wad wzroku, bo przekonałam się na własnej skórze jakie efekty może przynieść korekcja okularowa.

Co do literatury to mogę polecić:

Primary care of optometry - Grosvenor ( z tego co pamiętam są tam ładnie opisane badania na temat korekcji krótkowzroczności u dzieci. m.in kwestia pełnego korygowania wad wzroku

Borish's clinical refraction

clinical management of binocular vision - Scheiman
Na pewno nie ma co lekceważyć, z tym się zgodzę. Ale też jeśli nie będzie wskazań, to nie ma co uszczęśliwiać ludzi na siłę.

Spróbuję pożyczyć, to co poleciłaś.
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując