Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-02, 16:46   #3053
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś szuka ochrony przed starzeniem się skóry, to powinien dużą uwagę zwracać na faktor PPD, bo on oznacza ochronę przed UVA, które odpowiadają za fotostarzenie. I w tym przypadku filtry mineralne, czyli naturalne (tlenek cynku, dwutlenek tytanu) są kiepskim wyborem, chemiczne biją je na głowę pod tym względem.
Poza tym w przypadku filtrów naturalnych jak pisałam problemem jest nałożenie odpowiedniej ilości, one po prostu bardzo bielą. Są osoby, które nie mogą/nie chcą stosować filtrów chemicznych i przerzucają się na podkłady mineralne, najwyższy faktor ma chyba zestaw z Kolorówki
http://www.kolorowka.com/pl/p/Zestaw...em-UV-10-g/115

Lily Lolo to bardzo bardzo marna ochrona przed słońcem. Ja się opaliłam nosząc ten podkład, a moja główna aktywność na słońcu w owym czasie to było robienie prawka czyli około 40 minut dojazdu autobusem w obie strony + godzina, półtora jazdy elką i jakieś krótkie kilkuminutowe spacerki w międzyczasie.
Czyli radzisz zainwestować w krem typu Vichy, Capital Soleil? Czytałam o nim wiele pozytywnych opinii. No trudno, chyba nic mi się nie stanie od jednej rzeczy "nienaturalnej" w mojej pielęgnacji twarzy i ciała

Mogę do tego używać podkładu mineralnego (Annabelle, Lily Lolo)?

Ja spędzam jeszcze mniej czasu na słońcu, obecnie ok. pół godziny w samochodzie
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora