Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-23, 09:25   #2033
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jak miło, że trafiłam na ten wątek na wizażu, tytuł idealnie oddaję moją cerę. Od kilkunastu lat, od podstawówki zmagam się z trądzikiem, do tego wysuszenie po katowaniu antybakteryjnymi kosmetykami. Teraz jest o wiele lepiej, ale dużą zasługę mają w tym antybiotyki.

Co do pielęgnacji to używam głównie Ziaii, bo najlepiej mi służy. Używałam różnych droższych i tańszych kremów i nie widziałam efektu.

Moja pielęgnacja obecnie:
- rano myję buzie żele antybakteryjnym Ziaja Med, tonik PhytoAktiv, filtr Lirene 50+ albo kem masło kakaowe lekka formuła i makijaż (od roku podkładu używam okazjonalnie, na gorsze dni cery, a tak to puder i propolis)
- makijaż zmywam w domu od razu po przyjściu micelem Sopot Spa albo Sensibio, nakłądam krem nawilżający ( zwykle masło kakaowe lekka formuła)
- wieczorem myję buzie żelem, nakładam mocno nawilżający krem, a zimą też kwasy.

Od siebie mogę polecić krem Calma biolipidowa świetnie nawilża. Na krostki stosuję maśćcynkową. Kiedyś wyczytałam o takiej mieszance: maść cynkowa, tormentiol, maść ichtiolowa. Nakładałam ją na noc przez kilka miesięcy punktowo i rzeczywiście stan cery się polepszył.

Chciałabym więcej rzeczy kupować w aptece, wydaje mi się że produkty są bardziej wartościowe. Jednak kupię się jeszcze w tych nazwach, seriach, co jest do czego. Czeka mnie długa lektura tego wątku
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora