Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Solarium
Wątek: Solarium
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-05-03, 21:21   #5
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Solarium

smoczyca widze jakies nejasnosci w twojej wypowiedzi, piszesz zeby nie uzywac wit C bo rozjasnia, a uzywac kremy z przeciwutleniaczami bo powoduje ladna opalenizne?? a czymzesz jest wedlug ciebie wit c??? jest to chyba najsilniejszy antyoksydant, nieprawdaz??
Smoczyca napisał(a):
> Na pewno nawilżanie to podstawa - jesli skóra będzie sucha i neidostaczenie nawilżona, bedzie się szybciej złuszczać i opalenizna bedzie niewidoczna. Unikaj kremów z kwasami właśnie i wit C (rozjaśniają skórę) a także preparatów z nadtlenekiem benzoilu (benzacne, brevoxyl). Mało mam doświadczenia w opalaniu, ale wiem że sa takie specjalne kremy - zawierają rózne przeciwutleniacze, betakaroten - które przyśpieszają powstawanie ładnej opalenizny. Kiedyś chyba można je było nabyć tylko w solarium a teraz takie przyśpieszacze opalania są chyab w ofercie drogeryjnych firm (widziałam coś takiego Daxa i Eveline). Na ile to działa, niestety nie mogę Ci powiedzieć, bo nie używałam nigdy tego.
> Ze swej strony polecam tabletki Solarin - zawsze używałam je już wiosną, ponieważ cierpiąc na silna fotoalergię, lekarz mi je zalecił - przygotowują skóre na kontakt ze słońcem, niwelują ryzyko poparzeń, pomagają uzyskać ładną opalenizne - ja sie nie opalam, ale te tabletki używały moje kolezanki i efekt był zauważalny.
> Pozdrawiam,
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując