Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - No poo - czyli nowa metoda mycia włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-26, 08:35   #65
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: No poo - czyli nowa metoda mycia włosów

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
troche sie mylisz. slyszalas o OCM? jest watek na wizazu, pierwszy post bardzo ladny i informacyjny. a po OCM twarz nie jest tlusta, ba! moja wymaga nawet nalozenia kremu, zupelnie jak po myciu zelem.
Słyszałam o metodzie OCM, uważam, że jest kontrowersyjna, przetestowałam ją na własnej skórze, wylądowałam zamknięta na tydzień w domu z przesuszeniem, podrażnioną skórą i zapchaną cerą. Nie wyobrażam sobie traktowania tą metodą skóry przetłuszczającej się i tłustej tak wrażliwej na zmiany temperatury i na zapychanie. A już kompletnie nie wyobrażam sobie mycia tym sposobem włosów.
Cytat:
nie powinni wypowiadac sie na dany temat ludzie, ktorzy raz cos przecztali i wzieli za pewnik. i dotyczy tu obu stron
Ktoś mi już wcześniej zarzucał operowanie teorią - 6 lat leczyłam się na ciężki trądzik i przeszłam wszelkie kuracje i eksperymenty, jakie tylko można sobie wyobrazić.
Cytat:
bialko jaja (a myje sie o ile wiem tylko zoltkiem) scina sie w 50 stopniach, a w atkiej temperaturze umyc wlosy to jakas masakra, wiec nie przesadzaj z tym gotowaniem sie.
Z tego co kojarzę w OCM potrzebna jest gotująca się woda?
Cytat:
2 - zgadzam sie - oczyszczać i nawilżac. ale oczyszczanie oczyszczaniu nie równe. można oczyscic do cna - zedrzec ze skory wszystko, a mozna zrobic to delikatniej, nie naruszajac naturalnej warstwy ochronnej. nadmiar tluszczu i bakterie zmyć. w koncu twarzy,czy glowy nie myjemy tez domestosem
Oczywiście. Dlatego nie namawiam do używania Domestosu, ale nie chcesz mi powiedzieć, że ta minimalna ilość lecytyny w jajku jest w stanie wyczyścić włosy ?
Cytat:
a to mycie moczem? skadżeś ty to wytrzasnela?????? autorka watku o tym nigdzi enie wspominala, to ty o tym pierwsza napisalas (i powtorzylas do tego kilka razy, wlasciwie wkladajac te słowa w czyjes usta (klawiature)).
Zalecam przeczytanie chociażby kilku stron forum o pielęgnacji włosów, bo jak widać wpadłaś tu z przypadku, tak o sobie poplotkować. Wątek o myciu włosów moczem jest na Wizażu i nie mam traumy.
Cytat:
po pierwsze - jaka jest definicja 'przetluszczajacych' sie wlosow, czy skory? nikt tego nie napisał. jesli wlosy trzeba myc czesciej niz raz dziennie to uwazam, ze jest to jakas choroba i z tym zapraszamy do lekarza, a nie na forum internetowe.
Oczywiście, że napisał, wystarczy przeczytać wątek ze zrozumieniem, dziewczyny pisały o tym, e włosy myją wieczorem i rano już są tłuste. Oczywiście, ze lekarz powienien być pierwszy do kontaktu, ale jak wiadomo bardzo trudno znaleźć dobrego lekarza i niejednokrotnie Wizażanki wiedzą 100 razy więcej an temat danego schorzenia.
Cytat:
poza tym - ty znowu z tym moczem. zaczynam sie zastanawiac czy nie masz jakiegos urazu z przeszlosci.
A nawet jak mam, to co ?
Cytat:
co do mycia tlustej twarzy - kolejny raz powtorze. poczytaj o OCM. jakos u niektorych czyni cuda. czary mary?
Tak, to tak jak z homeopatią. Poza tym czary mary moze dla niektórych, jeszcze nie słyszałam o lekarzu, który by tę metodę komuś zalecił.
Cytat:
kolejna rzecz - skora na twarzy jednak rozni sie od skory na glowie, narazenie na czynniki zewnetrzne podobne, ale sa roznice. pogrzeb, poczytaj. jesli masz ochote oczywiscie.
Jest tyle podobieństw, że zaryzykuję tezę, iż w przypadku cery tłustej i skóry głowy tłustej jest ogrom podobieństw.
Cytat:
i znowu - po co ten ton? czy dopuszczasz możliwość, że czasami nie masz racji? wypowiadasz sie jak wyrocznia, a wiedzy niestety, nie masz.
I nawzajem. Będę wypowiadała się w sposób jaki uznam za stosowny, jesteś ostatnią osobą, której opinię o tonie będę brała pod uwagę.

Edit: co do stanu wiedzy - jeśli jesteś w stanie poproszę o wklejenie skanu Twoich dokumentów stwierdzających poziom wykształcenia dermatologicznego, chemicznego, biochemicznego itp. Bo reklamowanie metody OCM, która została pięknie opisana we wspomnianym przez Ciebie wątku jako szkodliwa i robiąca więcej złego niż dobrego pięknie pokazuje stan Twojej NIEwiedzy
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-10-26 o 08:46
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując