Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-27, 15:17   #1607
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cherrypassion21 Pokaż wiadomość
hej stosuje OMC jednak nadal błyszczy mi się skóra... jak sie tego pozbyć?? co możecie poradzić?
Proponuję dołożyć suplementację, osobiście polecam ostropestem

Cytat:
Napisane przez xXxFryciaxXx Pokaż wiadomość
hej a ja mam chyba głupie pytanie ale dość długo mnie nurtuje. Jak rozróżnić oczyszczanie od zapychania ? chodzi o wysyp na twarzy z tych powodów
W zasadzie nie można odróżnić wysypu z oczyszczania od wysypu z zapychania, wyglądają dokładne tak samo
Przy OCM wysp często jest. Nawet mi się wysypało, mimo że moja skóra już od dawna jest w bardzo dobrej kondycji. Powyłaziły po postu zaskórniki. Moim jednak zdaniem jeśli po 7-10 dniach stan skóry się nie poprawia tylko pogarsza to warto pomyśleć o zmianie oleju bazowego.
Ja kolejno przechodziłam przez 4, w końcu zatrzymałam się na pachnotce, jak na razie u mnie sprawuje się najlepiej

Cytat:
Napisane przez Kot Kotkowaty Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Mam pytanie. Jak i czy w ogóle stosujecie maseczki i peelingi na twarz przy OCM ?
Ja normalnie robię peeling i maski 2 razy w tygodniu(algi naprzemiennie z glinkami z zsk). Jak stosujecie OCM przy tym ? Najpierw peeling, maska i potem OCM, czy na początku OCM ? Sama już nie wiem, bo z drugiej strony najlepiej jest chyba oczyścić skórę zanim nałoży się maskę, prawda ? Więc może najpierw peeling(żeby uniknąć detergentów i chemii w postaci gotowego peelingu lub micela mam pomysł żeby używać peelingu ze skały wulkanicznej - jest to proszek który mogę wymieszać z wybranym olejem lub kwasem hialuronowym w żelu więc w przypadku oleju zgodzi się to z OCM), potem OCM do oczyszczenia, a potem maska ? I czy w przypadku OCM zamykać pory na koniec przed nałożeniem maski ? Może lepiej zostawić je otwarte żeby maska lepiej wniknęła w skórę ? A może od razu robić peeling z olejem jako OCM (ręczniczki, masaż, gorąca woda i te sprawy)
Przepraszam za taką ilość pytań, ale dopiero od kilku dni stosuję OCM i nie wiem co robić . Z góry dziękuję za odpowiedź
Ja jeśli stosuję wszelkie dodatkowe rzeczy, to w te dni rezygnuję z OCM. Wszystko jest bardzo dobre, ale stosowane z umiarem.

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
a dobrym pomysłem jest mycie twarzy olejkiem myjącym z biochemii urody rano a OCM co drugi dzień na wieczór?
Dobrym

Cytat:
Napisane przez anianutella Pokaż wiadomość
Witam, kupiłam olej rycynowy 3 mies temu, niestety chciałam wprowadzić tę metode razem z kuracja triacnelem, potem się naczytałam że lepiej tego nie łączyć, i teraz mam dylemat, czy może jednak dać szansę ocm, skoro avene szału u mnie nie zdziałało, poza tym mam teraz wiecznie przesuszoną-odwodnioną skórę której nie mogę wyregulować. więc chciałabym zaczerpnąć informacji:
-podczepić pod moją pielęgnację ocm, chociaż co kilka dni?nie rezygnując z triacnealu, stosowałyście już obie rzeczy na raz?
-aż boję się spytać o wybór oleju bo ten temat był wałkowany setki razy zapewne, postawiłam na ten z pestek winogron bo tani i łatwo dostępny lniany, ewentualnie konopny, może być?

z góry dziękuję za odpowiedź, wysypu się nie boję, jakieś 10 lat temu jako nastolatka już jeden kilkuletni wysyp przeżyłam
Osobiście tak jak w przypadku odpowiedzi dla koleżanki powyżej, która pytała o maseczki, nie łączyłabym kwasów z OCM. Przynajmniej nie w ten sam dzień. Możesz zrobić eksperyment i dać jeden dzień OCM a jeden kwasy i zobaczysz jaki będzie efekt. Obserwuj skórę uważie czy się za mocno nie przesusza, nie ściąga, i nie łuszczy lub inne niepokojące rzeczy się nie dzieją.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując