Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - podwyższony poziom żelaza we krwi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-11-19, 15:07   #17
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: podwyższony poziom żelaza we krwi

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Nie biorę tabletek anty
Najgorsze jest to że nie wiem skad jest podwyższone ja mam 200 a norma 150
W ostatnim czasie brałam suplementy diety propolis ,multiwitamina , magnez no i dopisywał mi apetyt.Kiedyś na ból głowy stosowałam paracetamol ale odkąd wzrosło mi żelazo to i głowa nie boli .
Martwiłam się że przyczyną jest wątroba ale aspaty alaty w normie i morfologia też ,tylko to żelazo.Czytałam ze zakażenia nerek też wywołują nadmiar żelaza a ja mam ruchomą .
Należę do osób które się bardzo przejmują .Czy skoro aspaty i alaty w normie to wątrobą powinnam się nie przejmować ?
W sumie ja bym nie szukala powiazan. Jak ja mialam podwyzszony i czytalam na ten temat to faktycznie nadmiar zelaza jest duzo gorszy niz niedobor bo prowadzi do roznych chorob ale to przy duzo bardziej podwyzszonym zelazie (ludzie maja nawet 600-700) a przy takiej to po prostu moze zastosuj jakas diete w ktorej jest malo zelaza i skontroluj po miesiacu - jak bedzie dalej na takim poziomie to udaj sie do specjalisty i nie daj sie zbyc ogolnemu.

Ja tez naleze do osob przejmujacych sie ale sadze ze rzadko nadmiar zelaza wywoluja choroby. Moze to faktycznie te witaminy? Mialas duzo zelaza bralas je dodatkowo i to spotegowalo efekt??

Dlatego generalnie sama sie boje brac dodatkowych suplementow bez badan czy faktycznie ich potrzebuje.
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując