Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-24, 16:32   #3014
mglista_noc
Raczkowanie
 
Avatar mglista_noc
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 379
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Podczytuję Was intensywnie od jakiegoś czasu, dumając (raczej bezowocnie) do którego typu kolorystycznego się zaliczyć i w końcu zdecydowałam się napisaćPostanowiłam zejść z farbowanych henną włosów i stąd intensyfikacja przemyśleń na temat tego co mi właściwie pasuje i czy będą to odcienie chłodnie czy cieple... Niby dobrze mi było w uhennowanych włosach ale coś mi nie końca grało. Teraz mam już co nieco swojego koloru i niesamowite jest to jaką różnicę widzę np. w pasujących kolorach błyszczyka w zależności od tego czy mam rozpuszczone włosy, czy je zepnę i nie widać czerwonego
No dobra dość wstępu, jedziemy z koksem , najpierw pytania z 1 strony:
1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Genaralnie mam wrażenie, że często nie ma aż tak dużej różnicy między kolorami które mierzę, ale tak - nie cierpię zbyt mdłych kolorów, jestem w nich rozmyta i nijaka.Najgorsze są chyba średnie beże - odcień tektury itp. Beże bardzo jasne są natomiast ok., chyba zarówno chłodne jak i cieplejsze. Źle się czuję też w ciepłej czerwieni, i ciepłych odcieniach niebieskiego.
Ostatnio testowałam rożne kolory w świetle dziennym i bez makijażu i wyszło mi że najlepiej chyba wyglądam w kolorach widocznych na zdjęciu czyli biały, zielony (limonka, oliwka?), niebieskofioletowy i jasny róż. Na kolejnym zdjęciu jeszcze raz ten róż bo słabo wyszedł i jeszcze żółty, kremowy i kolejna zieleń w których też jest ok.

2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?

Przy ostatniej przymiarce wyszło, że biel leży bardzo dobrze, choć zawsze byłam przekonana, że ciut lepiej mi w bieli minimalnie przełamanej (jak na drugim zdjęciu). Czarny- chyba tak, chociaż nie jestem pewna


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Tak
4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Hm, powiedziałabym że tak, ale wychodzi na to, że intensywne kolory jednak są dużo lepsze.

5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne,

Wydaje mi się że raczej zimne, ale nie jest to jednoznaczne. Na pewno bardzo cieple nie przejdą w makijażu. Kiedyś pewna pani próbowała określić czy jestem typem ciepłym czy chłodnym za pomocą srebrnej i złotej folii przykładanej do twarzy i problem został nierozwiązany

6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
Moim zdaniem tak.


1. Jak się opalasz - kiedy bardzo ciężko od razu na różowo, teraz miejsca wystawiane często na słońce jak ręce łatwiej łapią opaleniznę, taką trochę złotawą, mocniejsza opalenizna natomiast kiepsko na mnie wygląda, jakoś tak brudno...

2. Kolor oczu -jasne, szaro zielone, raczej czyste, wyraźna ciemna obwódka.

3. Piegi -są, zimą zanikają, ale wystarczy trochę wiosennego słońca i gotowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne,
jasna, raczej neutralna, może trochę złotawa? Z minerałów pasują mi właśnie neutrale lub goldeny.

5. Naturalny kolor włosów
ciemno blond, taki orzechowy, trochę złotych refleksów, raz się wydają ciepłe raz chłodne

6. Kolor ust
różowy

Z tego wszystkiego wydaje mi się, że mogę być jakimś typem czystym BS lub BW, ale sama nie wiem, czy dobrze oceniam to jak wyglądam
Może jak zerknięcie na te kolory na fotce to coś mi jeszcze podpowiecie?
Przepraszam za taki długi post, mam nadzieję że będziecie miały siłę przeczytać i coś odpowiedzieć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (34,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (47,3 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17.jpg (10,7 KB, 3 załadowań)
__________________
Płaski brzuch to oksymoron
mglista_noc jest offline Zgłoś do moderatora