Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Reklamacja u fryzjera
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-12, 11:30   #73
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: reklamacja -pismo reklamacyjne do fryzjera

A ja jednak napisałabym reklamacje. Jeśli nie umiesz się kłócić i dochodzić swoich praw to fryzjerka może szybko Cię zagadać i olać.

Znalazłam dla Ciebie trochę informacji, które mogą się przydać.

"W takiej sytuacji, masz prawo złożyć reklamację do wykonawcy usługi. W piśmie reklamcyjnym należy zażądać poprawienia usługi i wyznaczyć odpowiedni termin na dokonanie tej czynności. Jeżeli fryzjer nie dokona poprawek w wyznaczonym terminie albo w ogóle nie jest możliwe usunięcie wad masz prawo odstąpić od umowy ( jeżeli wady są istotne) i zażądać zwrotu zapłaconej ceny za usługę. Dodatkowo możesz domagać się odszkodowania, jeżeli musiałaś kupić specjalne odżywki bądź skorzystać z dodatkowych zabiegów w innym zakładzie. Konieczne są rachunki, aby udowodnić poniesioną szkodę i wystąpić o odszkodowanie. Jeżeli wady są nieistotne możemy domagać się obniżenia ceny za wykonaną usługę.
Podstawa prawna: Kodeks cywilny – art. 637 i nast. Odszkodowanie – 471 k.c"

Co do punktów, które muszą znaleźć się w reklamacji to jest to nazwa i adres zakładu fryzjerskiego, Twoj adres, imię, nazwisko. DATA! Data musi być koniecznie bo oni maja dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji. Po dwóch tyg stawiasz się tam i jeśli reklamacja jest nie rozpatrzona to znaczy, że rozpatrzyli ją pozytywnie
Reklamacja musi być w dwóch kopiach. Jedną zostawiasz im a na drugiej musisz mieć podpis osoby, która ją przyjęła. I nie parafkę czyli mazaj tylko wyraźnie- imię, nazwisko, data.

Jeśli chcesz to mogę coś wysmażyć, jakieś pisemko. Ale potrzebuję chwili.

Aha! Zrób zdjęcia włosów ale takie, na których widać Twoja twarz.


201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując