Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-17, 11:15   #2256
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Olej do twarzy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Yoko a myślisz, że w aptece olejek jojoba będzie taki sam jak z mazidel, czy BU??? Chyba apteczny nie powinien mieć jakichś dodatkowych składników nie??

Chciałam jojobe zamówić w BU, bo parę razy już zamawiałam tam hydrolaty itp., ale teraz na przesyłkę trzeba czekać max 17 dni roboczych, no i niestety mi to nie pasuje na tą chwilę. Dlatego myślę o tym z mazidel no i jeszcze ze strony zrobsobiekrem, może coś słyszałaś, słyszałyście o tej stronce?

Dziewczyny a jojobe z mazidel czy tez z apteki można stosować bezpośrednio na twarz prawda? Nie trzeba rozcieńczać?

Co do słonecznikowego to ona ma dużo tego kwasu linolowego o którym pisałam w pierwszym poście, a kwas ten odpowiada za sebum, tzn. wpływa na jego jakość, czyli z tego co wyczytałam na ten temat upłynnia je i powoduje, że pory się nie zatykają Tak przynajmniej to zrozumiałam czytając parę artykułów. Dlatego się zainteresowałam tym słonecznikowym.

Lulaluna mówisz, że pogromca pryszczy z jojoby? To fajnie A działa jakoś na zaskórniki może?

Wiecie chyba zamówię słonecznikowy ze zrobsobiekrem i jojobe też kupię tylko nie wiem, czy na miejscu w aptece, czy zamawiać z mazidel np? Jak myślicie? Chyba nie ma różnicy?

Co do Hauschki, zużuje moje dwie próbki i tyle, nie widzę po nim w sumie różnicy
Wiem,ze w aptece zrob sobie krem dostepne sa oleje porownywalne z tymi z mazidel czy z BU. Zasada jest taka,ze olej ma byc nierafinowany. Wiec wiekszosc nierafinowana bedzie w porzadku. PO prostu musisz zwrocic na to uwage. Tez musisz popytac w zielarskich sklepach.

Po drugie nie widze sensu w zamawianiu osobno oleju z mazidel i ze zrobsobiekrem,po co podwojnie placic za przesylke? Ja osobiscie mam wlasnie olej z jojoba ze zrob sobie krem, pdoobnie jak olej z pestek malin. Zarowno z jednego jak i z drugiego jestem zadowolona.

Oleje bezpiecnziej jest rozcienczac,bo taki solo to po pierwsze duzo troche trzeba go nalozyc zeby dobrze rozsmarowac, po drugie taka ilosc moze zapchac. No chyba ze ktos ma mega sucha skore to ok. Ale jak ktos ma tlusta i boryka sie z zaskornikami etc to lepiej unikac takich nierozcienczonych.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora