Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-21, 21:09   #3704
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiam się między 2 typami i jak już przy jednym obstawię to za chwile pojawia się coś przez co mam znowu wątpliwości. Czy jest jakiś decydujący kolor, który pozwala odróżnić DW od TW? Waham się miedzy nimi, na 90% jestem DW, ale pasuje mi też bardzo dużo kolorów TW, w makijażu też i ciągle nie umiem zdecydować czy jestem dw mocno na pograniczu z tw, czy jednak tw?
Akurat ja się wahałam pomiędzy BW i DW, ale może Ci pomoże to co napiszę Generalnie wydaje mi się, że zimy będą dobrze wyglądać we wszystkich paletach zimowych, ja często noszę DW (choćby przez to, że paleta DW jest popularniejsza w sklepach) i bdb się czuję w tych kolorach. Podobnie TW, od TW zgarniam szminki. Oczywiście zawsze jest granica i np. szmaragdowa zieleń albo jasne róże TW nie są do końca dla mnie dobre. Pierwszy kolor jest jakiś za mało "mocny" a drugi z kolei zbyt zgaszony. Generalnie jednak nic dziwnego, że nosisz kolory z palet zimowych i Ci pasują
Z tym, że każda zima ma inną nadrzędną cechę i to sprawia, że np. kolory DW dla BW są dobre, ale nie tak dobre jak te z palety. Ponieważ BW przede wszystkim potrzebuje czystych kolorów (w drugiej kolejności chłodnych), TW przede wszystkim chłodnych (w drugiej kolejności nasyconych) a DW najlepiej w ciemnych (w dalszej kolejności chłodnych).
Akurat TW jest jedyną 100% chłodną zimą więc na najczęściej wiąże się to z tym, że po prostu jakiekolwiek ciepłe barwy są niekorzystne. Złoto się zdecydowanie odcina. Lepiej zniosą rozbielone barwy niż ciepłe. Jeśli źle Ci w cieplejszych kolorach prawdopodobnie jesteś TW. Jeśli jednak ocieplone kolory są OK prawdopodobniejsza wydaje się DW. DW znoszą dużo ciemności wokół twarzy, ciemna bluzka, włosy, makijaż, szminka nie przytłaczają ich a podkreślają ich urodę. Myślę, że to najlepszy sposób odróżniania swojego typu patrząc na nadrzędną cechę - czy bardziej służy czystość, nasycenie koloru (BW) czy jego temperatura (TW) czy też ewidetnie ciemniejsze i lekko zgaszone kolory.
Inny sposób rozróżnić podtyp zimy: pomierzyć kolory siostrzanych palet. DW źle zniesie kolory wiosenne, bo jest zimą z domieszką jesieni. Letnie są niej b niekorzystne, bo są rozbielone a to sezon, który woli ciemności TW całkiem nieźle odnajdzie się w kolorach lata, ale raczej nie w kolorach jesiennych, bo bedą zbyt "brudne" a wiosenne się odetną, bo są za ciepłe.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-12-21 o 21:23
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora