Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-18, 14:38   #2450
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Pamiętam jak pisałaś o tym serum, że może być zbyt ciężkie, ale nie wiedziałam, że zawiera tłuszcze. Pomyślałam, że mimo to je kupię i nie będę stosować codziennie. Widziałam też recenzje osób z cerą trądzikową, którym służyło.

O tym, że dobre serum do cery trądzikowej powinno zawierać niewielką ilość emolientów napisałaś chyba dopiero dziś (chyba, że w takiej ilości cennych informacji tutaj mi to umknęło), ja dopiero się uczę
Z pewnością coś Ci umknęło, ponieważ wielokrotnie podkreślałam i nie tylko ja, że np mleczko oczyszczające pownno mieć oleje, ale daleko w składzie ustępując bazie, która powinna składać się z jakiegoś emulgatora, wód i ekstraktów kwiatowych i np aloesu. O serum moim ulubionym natomiast ( Alterra z orchideą) pisałam wiele razy, naprawdę liczę już w setkach i nawet ostatnio, że ma idealny skład jak dla mnie, wymieniłam wszystkie składniki aktywne i nawilżające i że zawiera na końcu składu odrobinę oleju arganowego ( zapewne dla delikatnej ochrony i zapobiegnięciu odparowywania nawilżaczy), ale jest to ilość śladowa, której w ogóle nie czuć na skórze, więc serum pozostaje dla mnie beztłuszczowe. Była mowa także o aloesie, że bez emolientu może ściągać i przesuszać skórę, podobnie żel Ha. Być może nie wyraziłam się jasno w kontekście do Twojej osoby, ale ileż razy można powtarzać jedno i to samo...

Co do alg, to tam na stronie sklepu, masz opisy wszystkich składników serum, m.in co konkretnie zawierają poszczególne odmiany alg zawarte w tym całym kompleksie algowym.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-18 o 14:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora