Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 21:30   #1640
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Włosowo-plotkowy zakątek początkujących włosomaniaczek cz.IV

Cytat:
Napisane przez Abisans Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić do ochrony koloru maseczkę do włosów ciemnych Biovax oraz odżywkę w sprayu Marion, tą pomarańczową-wprawdzie ta druga zawiera silikony, ale chroni, i kolor, i włosy. Jeśli szukasz masek do włosów z silikonami to polecam ceramidową Ziaję(niebiesko-białe opakowanie, w Stokrotce znajdziesz). Ziaja ma jeszcze maski z olejem rycynowym(czerwono-biały słoik) oraz jedwabiem(fioletowo-biały słoik), ale niestety nie ma ich u mnie, choć bardzo bym chciała je wypróbować

O ile masek używam bezsilikonowych, o tyle odżywki d/s oraz serum do końcówek wybieram z silikonami. Nie stronię od silikonów, ponieważ mam dosyć delikatne włosy, które wymagają ochrony przed czynnikami-mają dużą skłonność do rozdwajania się i tylko silikony pomagają mi temu zapobiec. Fakt, odpowiednia, odżywcza pielęgnacja też jest bardzo ważna, ale zabezpieczanie włosów odgrywa znaczną rolę w zapuszczaniu.
Używałam z Ziaji tej oliwkowej, kakaowej i z jedwabiem (biało-fioletowa). Tylko z jedwabiem się sprawdza doskonale. Chociaż moje włosy ostatnio coś nie przepadają za proteinami. Keratyna bardzo puszy włosy, są sztywne po niej. Biovax do ciemnych spisał się dobrze, jak miałam wyższą porowatość, teraz w zapasie mam tę z aloesem (ze skłonnością do wypadania) i do suchych i zniszczonych (choć polowałam na tę do blond). Teraz mój plan to olejowanie co każde mycie i dobre zabezpieczanie włosów. ;-) Dlatego myślę już o lecie, zimą niestety nie stosowałam za dużo silikonów (prawie wcale) i to był błąd. Dlatego zastanawiam się, czy czasem nie przejść na maskę i serum do końcówek czysto silikonowych na okres letni. Serum nie będzie trudno znaleźć, ale maska... Chyba skuszę się na l'oreala albo gliss kura.

FleurDeCerisier - już wiem o jakim olejku marakujowym mówiłaś jak będę w biedronce to zakupię, bo argan mi nie służy. Poluję też na saszetkę masek z biovaxu - oleje i ta jedwab&keratyna + fructis, odżywka z olejami

Edytowane przez sandrek
Czas edycji: 2015-05-01 o 21:32
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora