Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ktoś słyszał o nowych roślinnych farbach ''Color&Soin'' ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-29, 07:35   #27
Brua
Raczkowanie
 
Avatar Brua
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 99
Dot.: Ktoś słyszał o nowych roślinnych farbach ''Color&Soin'' ?

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82 Pokaż wiadomość
Moniqqqqq nie miałam testów. Jedyne co wiem, to że każdy szampon koloryzujący, także takie szamponetki np. "do pięciu myć" oraz każda farba i henna do brwi powodują u mnie uczulenie. Henny do brwi przetestowałam już wszystkie. Za każdym razem jest coraz gorzej, a to typowe dla uczulenia na ppd (zresztą dużo o tym czytałam w pracy, gdzie mam dostęp do najnowszej literatury medycznej).
Ale może to rezorcyna? hmmm

Henna do brwi (czarna) zawiera ppd. Polecam lekturę: http://www.hennaforhair.com/ppd/index.html

A jeśli chcesz farbować włosy to polecam naturalną koloryzację, tylko sprawdzaj składy. Najlepiej naturalne farby zamawiać z internetu, bo te henny co są w sklepach ogólnie dostępnych mają dodatki chemiczne, żeby kolor zmienić. Np. tzw. "czarna henna" z venity czy innych zawiera ppd. Kolor czarny można łatwo ziółkami uzyskać, byleby zawierał lawson i indygo

Polecam sklep helfy, mazidła itp, tam można zakupić roślinne papki do włosów. Nakładanie nie jest takie łatwe jak chemicznych ale nie robi syfu na skórze i jest bezpieczne dla włosów. A przy tym włosy są naprawdę odżywione i zdrowe Farby Khadi mają różne odcienie, czerwienie, brązy, jakiś czarniawy też jest ale tylko i wyłącznie z roślinek. 100g kosztuje 26zł i z własnego doświadczenia wiem, że 100g wystarcza zazwyczaj na włosy do pasa

Ja na szczęście alergii nie mam i może skuszę się na rudość z tej firmy albo coś w ten deseń
Ale później zaraz wracam do naturalnego farbowania
Brua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując