Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki mineralne MEOW
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-20, 03:52   #943
obiektywna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 81
Dot.: Kosmetyki mineralne MEOW

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Lucy było za ciemne. Wszystkie 3 odcienie. W woreczku i na ręce nie wyglądały na takie ciemne. Nawet jak zrobiłam test paskowy to wydawało mi się, że może pale olive to mój kolor, ale niestety. Jak się cała pomalowałam to zupełnie nie mój odcień. Dziękuję za te swatche. Zaraz się poprzyglądam tym odcieniom.

Wstawiam fotkę z caramel coretto. 1 zdjęcie jest z lampą, drugie bez (trochę mniej wyraźne w związku z tym).
Na tych zdjęciach z caramel coretto (bluschowe testy jeszcze przede mną, więc nie znam tego odcienia) twarz masz odrobinkę ciemniejszą i minimalnie brzoskwiniowo złotawą, a dekolt oliwkowy/żółtawy, na tych zdjęciach bez makijażu wydaje mi się, że cała jesteś oliwkowa/żółtawa właśnie. Może ktoś z lepszym okiem do ocen podkładowych się wypowie.

A ja w międzyczasie potajemnie w inkubatorze wyhodowałam hybrydę

Twoje ładne zdjęcie z doszytym niewydarzonym kawałkiem mnie. Ja stoję bokiem, Ty na wprost, więc kombinacja bardzo spójna
Chciałam tylko pokazać, że już od pierwszego dziś zdjęcia wydawałaś mi się zbliżona odcieniowo. Podtrzymuję więc, żebyś nie sięgała po chłodne (różowawe odcienie). Wiem, że na podstawie kilku zdjęć to może być tylko złudzenie, ale ja jednak dałabym sobie rzęsy uciąć, że żaden różowawy podkład nie będzie Ci pasował. Za to oliwkowe/żółte/ziemiste/neutralne...

Po mojej prawej (lewa strona zdjęcia) mam namaziane coś brzoskwiniowatego z EDM do dawnych testów i poza tym przepraszam, że Cię tak oszpeciłam

Próbowałaś Everyday Minerals? Ja się podkładuję EDM Linen albo Olive Fair (rzadziej) bez zachwytów ale z zadowoleniem na wystarczającym poziomie. Jednak mimo kilku wcześniejszych odkryć wciąż poszukuję ideału.

Nie twierdzę, że EDM to firma, którą powinnaś wybrać zamiast Meow (wręcz przeciwnie, sama chciałabym EDM zostawić na dobre ze względu na ich wypięte w naszą stronę pośladki, ale jakoś przyzwyczajenie i trudność w wybraniu odcienia w innej firmie biorą górę). Nie twierdzę też, że te dwa proponowane odcienie to ideał i że na pewno Tobie będą pasować... Ale po pierwsze te podkłady akurat mam w większych niż chuda próbka ilościach od ręki, więc bez problemu mogę przesłać Ci próbkową odsypkę do testów, a poza tym byłby to dobry punkt wyjścia, bo albo stwierdzisz, że któryś z nich jest nienajgorszy i warto w tym odcieniowym kierunku iść w trakcie dalszych poszukiwań, albo stwierdzisz, że oba są fatalne - wtedy ja uznam, że warto iść w kierunku sklepu i zakupić nową maszynę zwaną aparatem, bo stary już przekłamuje kolory
Tylko nie mam woreczków strunowych. Zastanawiam się, czy uda mi się je dostać na szybko w jakimś hipermarkecie (nie rozglądałam się nigdy) czy jednak zamówić w internecie?

Jeśli chodzi o Meow - na Twoim miejscu nie zamawiałabym 0 (inquisitive), być może nawet 1 będą dla Ciebie za jasne. Ja niestety 2 (frisky) nie znam za dobrze i nie wiem, czy jest duża przepaść między 1 a 2, ale w załącznikach zobaczysz, że np. w polecanym Ci przez Juliankę_7007 Abyssinianie 1 i 2 nie różnią się bardzo (akurat Abyssinian mam 0, 1 FF i 2 PP i rzeczywiście wszystkie są bardzo zbliżone)

Bengal jest różowawy, Angora i Manx żółte (dla mnie chyba za bardzo), Siamese wg opisu powinien być neutralny, ale w teście paskowym na szyi delikatnie mi trącił brzoskwinią, a może źle się przypatrzyłam. U mnie wybór padnie chyba na jeden z tych:
Abyssinian (yellow/beige) - chyba najbardziej wtapiający się
Ocicat (olive/beige) - ziemisty, za co niektórzy go nie lubią i za co jest u nich zdyskwalifikowany, u mnie może właśnie dzięki tej ziemistości całkiem udanie się wtapia. Nie robi mi na twarzy pomarańczy, brzoskwini ani świnki. Chyba po prostu pasuje mi taka przyciemniona mąka, szara i mdła, bez akcentów
Korat (golden/beige), Chartreux (peach/yellow), Siamese (neutral).

Im dłużej się przypatruje, tym coraz większy mętlik.

Zerknij na swatche* w załączniku. Ładne porównanie Manx Abbysinian, Chartreux, Korat i Ocicat.

Moim niekompetentnym zdaniem możesz spokojnie skreślić 0 i 3, a wybierać pomiędzy: Abyssinian 2, Ocicat 1, Korat 1, Siamese 1, Chartreux 1/2 i jeśli chcesz taki iście żółty przetestować, to Angora 2, Manx 2, i pewnie kilka innych, które ktoś może jeszcze doradzi.

Na razie na Meow wyprzedaży ani śladu, za to pojawiły się nowe świąteczne cienie (top secret ). W sprzedaży dopiero od 01 grudnia.

*Zdjęcia: drugie, trzecie i czwarte należą do Maggi i pochodzą z bloga Art & Beauty Through My Eyes

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hybryda.jpg (17,9 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meow 0 1 2 3.jpg (38,7 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meow 00 11 22 33.jpg (54,6 KB, 120 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meow 000 111 222 333.jpg (49,0 KB, 95 załadowań)

Edytowane przez obiektywna
Czas edycji: 2010-12-06 o 21:48 Powód: Odtwarzanie forum
obiektywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując