Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-18, 11:31   #1485
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Twarz może być nieco innego koloru niż szyja, głównie przez opaleniznę lub zaczerwienienia twarzy, ale skoro masz makijaż, który to podkreśla (puder mineralny i bronzer) zamiast niwelować to można zwątpić czy są dobrze dobrane kolorystyczne. Ogólnie zdjęcia rzadko kiedy dużo mówią, a zdjecia w makijażu w ogóle.

Właśnie z tego względu, że twarz jest bardziej wystawiana na słońce, szyja często może nam więcej powiedzieć o prawdziwym, naturalnym kolorze karnacji. Szyja może też mieć intensywniejszy kolor ze względu na luźniejszą skórę (głównie na bokach szyi). Żółtawy odcień szyi, łokci itp. sugeruje, że właśnie taki barwnik jest obecny w skórze, tylko w pozostałych miejscach jest mniej skoncentrowany.
Wiem, że nie do mnie, ALE: ja zawsze mam twarz ciemniejszą niż reszta ciała opala się bardzo łatwo (ciało słabiutko, dolna część WCALE). Cerę mam bardzo ciepłą, ale już skóra własnie na szyi i dekolcie jest blada, prawie biała, nie widać tego ciepłego odcienia skóra na nadgarstkach jest najbardziej blada, delikatna, przezroczysta, nigdy się nie opala.
I tak się zastanawiam, czy to normalne, że kolorystyka twarzy i ciała tak się różni? Ma to jakieś znaczenie dla typu? Bo to, co na twarzy wygląda źle (np. ciemnoszare cienie do powiek), w ubraniach już nie jest takie złe (choć nie idealne).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora