Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-07-19, 12:29   #1290
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Piszesz że Rosyjskie kosmetyki Cię rozczarowała. Szkoda miałam zamiar kupić sobie trochę dzisiaj ( jestem u źródła). Jestem ich b.ciekawa))
U mnie się ogólnie mało który hit blogowy czy wizażowy sprawdza.

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ojjjj nie, dieta ma OGROMNY wpływ na cerę, jak to nie ma? Jeśli zjem coś niezdrowego, od razu mam mase pryszczy
Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Oczywiście, pielęgnacja na pierwszym miejscu. Z tym jedzeniem to zaczynam myśleć, że nie samo jedzenie wpływa, tylko hormony, które to jedzenie prowokuje. Bo wiadomo, że różne grupy (białka/tłuszcze/węgle) róznie wpływają na gospodarkę hormonalną. Może moja jest bardzo wrażliwa
Kosmostolog w tym poście pisze, że
Nikomu jeszcze nie udało się wyleczyć trądziku przy pomocy diety, ponieważ u podłoża tego schorzenia nie leży złe odżywianie. Przyczyną trądziku mówiąc bardzo ogólnie są hormony, męskie hormony.

Cytat:
Napisane przez lukaszewiczkarolina Pokaż wiadomość
o hormonach nawet nie wspominalam, bo mysle ze to podstawa, aby cos dzialac z tradzikiem. Leczeni tradziku bez sprawdzenia hormonow, zębów i migdałków to blodzenie we mgle i niszczenie organizmu.
Hormonów nie badałam, ale powinnam, jakoś nigdy się nie mogę zebrać. Z tym, że przypuszczam, że mój trądzik zaskórnikowy, skoro mam go od nastolatki, może nie wynikać z nieprawidłowego poziomu hormonów (nie mam żadnych objawów hyperandrogynizmu), ale np z miejscowego wzrostu aktywności androgenów w mieszkach. Poza tym cytując Patryka z bloga Miś Panda w krainie retinoidów:

- można mieć idealne wyniki badań endokrynologicznych i mieć najcięższą postać trądziku
- można mieć ciężkie zaburzenia hormonalne (bardzo wysokie poziomy np. prolaktyny, androgenów etc.) i mieć idealną cerę
- można mieć wykrywalne badaniami krwi zaburzenie hormonalne i trądzik, natomiast po farmakologicznej interwencji i wyregulowaniu trądzik wciąż się utrzymuje


Przyznam, że bardzo mnie to odstrasza od wstąpienia na ścieżkę badań hormonalnych. I świadczy o tym, że nawet przy zrobionych badaniach leczenie trądziku to jest błądzenie we mgle.

Chcę przetestować różne kwasy, zobaczyć jak moja skóra na nie reaguje. Dzięki Glyco-A wyciszyłam zamknięte zaskórniki mutujące w gule na żuchwie. Poza tym moim zdaniem nie mogę sobie "zniszczyć organizmu" stosując kwasy, bo poza działaniem przeciwtrądzikowym mają one też inne plusy dla skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora