Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Małopłytkowość, niskopłytkowość, niskie płytki krwi w badaniach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-05-17, 19:50   #15
sandrunia83
Raczkowanie
 
Avatar sandrunia83
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 322
Dot.: Małopłytkowość, niskopłytkowość, niskie płytki krwi w badaniach

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
Hej, postanowilam odswiezyc watek. Mam maloplytkowosc i jestem w 15 tygodniu ciazy. Lekarze ginekolodzy wyslali do hematologa. Przed ciaza zawsze mialam ok 60-70 tys i tak juz od wielu lat. Lekarz hematolog tego nie leczyl bo nie mialam zadnych objawow. Na poczatku ciazy poziom wyniosl ok 50tys, po miesiacu 40tys kiedy to trafilam do hematologa. Lekarz wypisal, ze mam robic badania krwi co 2 tygodnie i jak poziom spadnie ponizej 20tys to wrocic i bede leczona jakimis sterydami. Po miesiacu od poprzedniego badania mam juz tylko 30tys!! Spada mi gwaltownie. Umowilam sie do innego lekarza hematologa, moze doradzi cos sensownego niz czekanie... Czy mozna jakos zapobiec spadaniu plytek? Czy ktos z Was sie z tym spotkal? Moze jakas dieta?? nie wiem sama. Nie chce czekac az poziom spadnie to totalnie krytycznego i zeby mnie leczono! Strasza mnie ze jest to duze zagrozenie dla zycia mojego dziecka. Boje sie okropnie Myslalam ze poziom sie utrzyma ok 40tys. Lekarz nie panikowal. A tu...po miesiacu zblizam sie do krytycznej wartosci 20tys Jesli ktos ma doswiadczenie w tej kwestii czekam na info.
Mam podobny problem. Nie jestem w ciązy a poziom płytek u mnie wynosi 16.... Wynosil tyle tydzien temu, dostałam skierowanie do szpitala, nie ma zadnych objawów, zadnych skaz... dobrze sie czuję. Dzis robilam badanie w szpitalu i wyszło 21 - ciut lepiej ale ma sie to nijak do 140... Martwie sie bardzo, w internecie sie naczytałam ze taki poziom plytek wystepuje przy ostrych infekcjach, białaczkach itp.... jutro ide do lekarza, dostałam skierowanie do poradni hematologicznej. Nie wiem co robic, umieram ze strachu!!!!
__________________
"Najpierw czynsz, potem buty" złota myśl glamour
sandrunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując