Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie wiem co o tym myśleć.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-09, 12:14   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Nie wiem co o tym myslec.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Mama jeszcze za zycia w 2009r zrobiła wlasnorecznie testament za potwierdzeniem notariusza w ktorym okresliła mnie i brata wlascicielami swojego mieszkania- po polowie.
Jednak młoda pani w kancelarii powiedziała, że przepisy sie zmieniły i odesłala nas do sądu. Złozylismy wszystkie dokumenty i załozylismy sprawe. Z pewnością bedzie to jakis koszt (nie wiem ile ) a czas oczekiwania to 7-9 mscy.

W miedzy czasie brat poszedl do innej kancelarii upewnic sie czy faktycznie tamta pani miala racje i okazalo się, że da rade uniknąc sadu (?) ale to bedzie kosztowało. Ale tez nie wiadomo ile.


Mama piszac testament by juz wdową. Ja z bratem chcemy to mieszkanie sprzedać.

Co robić?
Koszt nabycia spadku w sądzie jest raczej niewielki, ale nie wiem jak to teraz wygląda czasowo.
Z tego co na szybko znalazłam to jeśli był jakiś testament szczególny to notariusz nie pomoże. Tutaj mówisz o tym, że był potwierdzony notarialnie więc czemu jest on "nieważny", notariusz to jakoś uzasadnił? Takie nabycie spadku byłoby szybsze ale i droższe o ile kojarzę.
Pytanie jak szybko zależy Wam też na sprzedaży.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując