Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak dbać o ubrania? Sprawdzone porady - wątek zbiorczy..
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-02, 11:59   #17
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: Prać, żeby nie zepsuć...

Cytat:
Napisane przez Zuzia240 Pokaż wiadomość
100% bawełna, bawełna, bawełna... a jednak bawełna bawełnie nie równa. Zniszczyłam już naprawdę tyle ciuchów, że teraz wolałabym być ostrożniejsza. Może Wy mi doradzicie.
Niby przestrzegam zaleceń na metce:
- 30* - zawsze;
- nie wirowac - nie wiruje, tylko wyjmuje ociekające ubrania z pralki i gniote je lekko, żeby nadmiar wody wyleciał nad wanną, zawijam w ręcznik, odsączam i na suszarkę...
- przy prasowaniu chyba nie ma zbyt dużej różnicy... jeszcze nie zwęgliłam żadnego ubrania.
Ale co dalej? Ominęło mnie coś? Ubrania wciąż się niszczą....
Powiedzcie, jak to robicie... nie wierzę, żeby każda/każdy wymieniał pół szafy co kilka miesięcy...
Jak prać bawełniane swetry? Na metce nie ma jakichś dziwnych wskazań... nie jest napisane, żeby prać ręcznie... a jednak po kilku praniach już nie wyglądają jak nowe. Czy jedynym wyjściem jest pranie ręczne? A może jakieś specyfiki? Używam zwykłego proszku do prania i płynu do płukania (Wizir+Lenor).
Tak samo t-shirty... jedne prane w tej samej temperaturze, nie wirowane... i w ogole wyglądają wciąż jak nowe, a inne są do wyrzucenia po kilku praniach.
Dodam, iż to nie są rzeczy nie wiadomo skąd... to markowe ubrania... wiec no jakościowo raczej są dobre.
Co myślicie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Bo ja już naprawdę nie chcę wyrzucać kolejnych rzeczy...

Z góry dziękuję, mam nadzieję, że nie tylko mi to pomoże.
Swetry też były.
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując