Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie grudniowe 2015 cz. 1
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-04-07, 21:35   #29
truskawkaxx
Zadomowienie
 
Avatar truskawkaxx
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 1

Cytat:
Napisane przez sylwoha Pokaż wiadomość
I ja chyba dolacze

Jestem po ciazy poZamacicznej- w styczniu i teraz zobaczylam 2 kreski znow
Czuje sie
Bardzo dobrze- tylko sutki i sikanie daja znac ze cos nie tak

Mam 27 lat

Dziewczyny, czy ktoras z was monitorowala przyrost beta hcg?
Bo u mnie dosc spory wzrost... I tak nie wiem czy sie martwic
W piatek beta
Wynosila 1100, a dzis prawie 5000. Minelo 96h. To duzy przyrost w tamtej ciazy mialam za maly, teraz mam za duzy ehh
Dr google powiada ze albo blizniaki albo jakis zasniad albo inne wady
Wizyta u gina za tydzien, ale
Na bank jestem w 3-4 tyg

Termin wg mnie 14-20 grudzieb
Mówi się, że minimalny przyrost to 60%, optymalny to 100%. Natomiast na samym początku z własnego doświadczenia: beta rosła bardzo szybko.

Od ostatniego okresu 3-4 tc (czyli 1-2 tydzien od zapłodnienia) miałam BHCG -40. Dwa dni później 180. Cztery dni później już była 1600. Przyrosty ponad 300%. I lekarz mówił, że to normalne. Na początku beta może tak szybko rosnąć i nie oznacza to nic niepokojącego.

U mnie ciąża pojedyncza.

Nie czytaj na początku o tym co może pójść nie tak. Jest ten strach w człowieku. Szczególnie jak ma ze sobą złe przeżycia. Ale musisz mieć też wiarę, że będzie wszystko dobrze. Na tym etapie musisz po prostu czekać.

Powodzenia i spokojnych 9-ciu miesięcy dla wszystkich grudniówek

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwoha Pokaż wiadomość
Flowerbombka

Owulacja- hehe pco i nieregularne cykle- okres 3 dniowy mialam 7 marca
Zaczelismy wspolzyc po laparoskopii ciazy pozamacicznej 14 marca, nie ma wiec mozliwosci ze zaszlam wczesniej- a z bety wynika ciaza starsza niz wiem ze jest.
Jak wyczywalam 96 h- 175% wzrostu powinno byc- ja mam wiecej

Tak sobie nysle- czy u mnie zawsze musi byc wszystko inaczej, trudniej
W ogole zastanawiam sie czy jak pojde za tydzien i bede w 3-4-5 tyg to czy cos zobacze na usg
Jesteś w starszej ciąży, niż Ci się wydaje. Ciąży nie liczy się od zapłodnienia a od ostatniego okresu. Jeśli nie da się policzyć z powodu bardzo nieregularnych okresów, to ustala się wiek ciąży na podstawie BHCG i przede wszystkim USG. Skoro zakładasz, że jesteś w 3-4 tygodniu, to dodaj "standardowe" 2 tygodnie, które normalnie w cyklu mijają do owulacji. Wychodziłoby więc, że jesteś w 5-6 tygodniu. I 5-ty tydzień też wychodzi Ci z ostatniej miesiączki.

Co do USG: pęcherzyk ciążowy widać od bety powyżej 1000. Można wtedy potwierdzić ciążę o prawidłowym umiejscowieniu w macicy.

Około 7 tygodnia można uwidocznić zarodek z akcją serca.

Myślę, że z Twoją betą i prawdopodobnym wiekiem ciąży jeśli pójdziesz do lekarza teraz to na pewno będzie pęcherzyk możliwe, że już z zarodkiem, ale bez akcji serca jeszcze. A za około tydzień do 1,5 powinna być akcja serca.

Nie martw się, bo sądząc po tym co piszesz, to nie jesteś poza żadną normą i wszystko jest ok
__________________
Oliwia 18.05.2015

Edytowane przez truskawkaxx
Czas edycji: 2015-04-07 o 21:38
truskawkaxx jest offline Zgłoś do moderatora