Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - swedzenie skory (meczarnia po kapieli)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-04, 08:27   #30
sparrow84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1
Dot.: swedzenie skory (meczarnia po kapieli)

Witam,

powodem swedzenia jest... wrażliwa skóra (zadna nowosc prawda). Meczylem sie z tym problemem z 10 lat. Nie mialem tego zawsze czyli od dziecinstwa i zaczelo sie dopiero jak pojechalem na studia do innego miasta. Nie wiem czy to zmiana wody czy co sie stalo ale od tamtej pory mialem masakre. Mysl o prysznicu byla przerazajaca. Po kapieli w wannie bylo troche lepiej trudno powiedziec dlaczego. Swedzenie wystepowalo na calym ciele przez 30 min do godziny po kapieli a pozniej ustawalo. Niemozliwym bylo nie drapac sie.

Jest jednak rozwiązanie które w 90 % zalatwia temat. Nie jest to lekarstwo ktory problem wyleczy bo obawiam sie ze takiego nie ma... A szkoda. Jednak o metodzie tej wyczytalem o tym na ktoryms forum i potwierdzam.. dziala. Moje zycie w koncu zmienilo sie na normalne.

Chodzi o banał..... i jest nim sposob wyciarania sie recznikiem. Wycierajac sie w sposob tradycyjny czyli ocierajac recznik o ciało podraznialem za kazdym razem skóre i dlatego swedzenie wystepowalo.
- Zawsze zastanawialo mnie dlaczego nie swedzi mnie skora w trakcie tylko po kapieli.
Tak wiec wystarczy owinac recznik wokoł np nogi lub reki i tak jakby "uklepywac" ten recznik uwazajac zeby nim nie trzec po ciele. Dziwne uczucie jest na poczatku przez kilka dni ale pozniej czlowiek sie przyzwyczaja. Oczywiscie czasami zdarzy sie ze gdzies ten recznik sie jednak przesunie i w tych miejscach czasami dalej swedzenie wsytepuje, ale jest to bez porownania inna skala niz po tradycyjnym wycieraniu. Tak na prawde jesli znacie inny spsob to najlepiej sie nie wycerac tylko poczekac az sami wyschniecie.

Polecam sprobować gdyż moje życie stalo sie milion razy łatwiejsze a prysznic czy kapiel w koncu jest przyjemnością. Na poczatku psychika plata figla i tak sobie jakies tam swedzenie wkreca z przyzwyczajenia. Jednak po kilku dniach zapomnicie o tym.

Metoda nic nie kosztuje i mi pomogla! Powodzenia!
sparrow84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując