Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-25, 12:51   #2792
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ojejjj, to brzmi niestety dosc skomplikowanie. z jednej strony zapychanie, z drugiej swedzenie, luszczaca sie skora, zaczerwienienie. ja ci nic polecic nie moge poki co, najpierw musisz isc do dermatologa i sprawdzic, czy twoja skora jest "normalna", bo z tego co piszesz wyglada to na atopowe zapalenie skory albo przynajmniej na jakas lekka tego wersje. a moze jest jeszcze wiecej schorzen tego typu, latwo powiedziec "mam skore wrazliwa" - ale czesto sa to jakies alergie itp... a z tym juz wesolo nie jest. do tego dochodzi jeszcze sklonnosc do "zapychania" na twarzy. to juz w ogole bajer, bo wiekszosc kremow dla alergicznych cer ma dosc ryzykowne sklady.
z twojej pielegnacji nic nie wyglada zle, jesli by uzywac to na normalnej skorze, albo przynajmniej na jakiejs niezbyt problemowej, niealergicznej. ja na wszystkie ziaje reaguje niezbyt dobrze przez konserwanty, jakich ziaja uzywa. w filtrze lirene tez jest moj wrog - diazolidinyl urea. ale czy tobie to akurat szkodzi - ktoz to moze stwierdzic dermatolog pewnie nie zrobi ci profi-testow, pewnie tylko popyta, pooglada i stwierdzi, ze masz stosowac to, tamto i siamto za grube pieniadze z apteki albo zapisze jakies tluste masci...
musialabys zaryzykowac jednak z dermatologiem, a potem dokladnie patrzec, co ci pasi i co nie. nie traktuj pielegnacji tak jako pakiet, ogladaj kazdy krem, kazdy zel z osobna. bo pewnie nie wszystko ci szkodzi, tylko pare kosmetykow z pakietu, i one psuja cale efekty.
niestety trudno mi doradzic cos konkretniejszego
Dzięki, chyba się wybiorę do Chelbusowej - tej dermatolog z wawy.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora