Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-29, 11:39   #2095
Arcy_Eris
Raczkowanie
 
Avatar Arcy_Eris
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 28
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Kontynuacja części 1.

Szukasz swojego typu urody?
Oto palety kolorów pasujących do poszczególnych typów i podtypów kolorystycznych:

Podtypy Wiosny
:

Light Spring


True Spring


Bright Spring


Podtypy Lata:

Light Summer


Soft Summer


True Summer


Podtypy Jesieni:

Soft Autumn


True Autumn


Dark Autumn:


Podtypy Zimy:

True Winter:


Bright Winter


Dark Winter




Masz wątpliwości, jakim jesteś typem? W tym wątku na pewno Wizażanki Ci pomogą, o ile odpowiesz na poniższe pytania

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?


2. Kolor oczu
- ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Bardzo pomocny wątek Już się zabeiram za odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomożecie. Jeszcze takie pytanie: Skąd sąte paletki?


1. Opalam się łatwo ale na ciele, z twarzą i szyją jest już trochę trudniej. Twarz po opalaniu jest w odcieniu takiej zgaszonej czerwieni o średnim nasyceniu. Na ciele natomiast odcień opalenizny jest ciepły.

2. Oczy jasne - dokładniej niebieskie, ale jest to taki stalowo niebieski, zbliżony do koloru czcionki jakiego użyłam ale bardziej w kierunku niebieskiego niz zielonego, lecz nie szary. Tęczówki mają dosć wyraźnie ciemniejszą obwódkę. Ich kolor raczej czysty, ale w głębi tęczówek widać jaśniejsze podszycie. Oprawa oczu bardzo jasna, można by powiedzieć, że zbyt jasna, jak nie zrobię makijażu brwi są tak jasne, jakby bez koloru, to samo z rzęsami.

3. Klika piegów na nosie ale to zazwyczaj po słońcu (w zimie są już niemal niewidoczne), w odcieniu raczej szaro-brązowym.


4. Mój odcień skóry twarzy ciążko sprecyzować, jest raczej blady, ale nie do końca. Mam też lekkie przebarwione miejsca na skórze więc ciężko sprecyzować. To mój odcień skóry (bez przebarwień: Jak się rumienię, to na czerwono raczej.


5. Naturalny kolor włosów to ciemny blond, mysi, ale na zdjęciach i przy ciemniejszym świetle wygląda jak jasny brąz.

6. Kolor ust, coś takiego: ale bardziej zgaszony.


7. Dobry kolor np szminki, to zdecydowanie te bardziej zgaszone niż jaskrawe, jasno różowe szminki też źle wyglądają, tak jakbym ust nie miała. Za to te ciemniejsze i zgaszone lepiej. Cienie na powieki najlepsze matowe, np brąz mat, lub zielony, taka brudna zieleń, myślę że niezbyt ładnie jest w jaskrawościach i jasnych cieniach ze względu na to że mam małe powieki i nie ma wtedy dobrego podkreślenia. W ubiorze klasycznie lubięczerń, biel, fiolet, ładne mi wpastelowych kolorach, nie lubię czerwonego i źle w nim wyglądam.


8. Oczywiście. Klasyczna biel i czerń jak najbardziej, ale w beżu i pastelach też wyglądam ok. Szary, sama nie wiem. Bardzociemny brąz - niezbyt, co nawet mama mi powiedziała.


9. W jaskrawych to zależy. Bluzka tak, bardzo dobrze w takich wyglądam, ale dół - nie! Dlatego że mam bardzo szczupłe nogi.


10. Zgaszone kolory lubię, ale nie w ubraniach. Przejdzie zgaszona zieleń i oczywiście pastele, ale szarości średnio.


11. Mogą być i zimne i ciepłe, ale zciepłych nie wszystkie i nie często. Bardziej pasują chłodne kolory.


12. Wzory, tak, ale umiarkowanie, bo mam szczupłą bardzo szyję. Kontrasty, zależy, bo czerwony z czarnym odpada. Poza tym nie lubię się dziwnie przystrajać, bo dla mnie to trochę tandetne.

Ok, wyczerpujaco odpowiedziałam

__________________
,,Koncert miał dziwnie nieskładne brzmienie: Wpierw grały zmysły.... ..potem sumienie....
Arcy_Eris jest offline Zgłoś do moderatora