Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - podrażniona twarz!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-13, 14:51   #4
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: podrażniona twarz!!!

Cytat:
Napisane przez lilka21 Pokaż wiadomość
Witam! Od paru dni mam bardzo podrażniona twarz tzn strasznie szczypie, piecze i jest czerwona. Nie wiem co jest powodem podraznienia. Najgorzej jest gdy przebywam w nagrzanych pomieszczeniach wtedy strasznie mnie piecze buzia i szczypie.
mnie się takie podrażnienia robią od suchego i/lub gorącego powietrza
od przebywania na mrozie bez odpowiedniej ochrony twarzy
od przebywania na słońcu (zimowe słońce potrafi napaskudzić)
od przebywania na wietrze (tez bez ochrony), czy w klimatyzowanym samochodzie
etc

na to pomaga mi doraźnie Tormentiol - nałożyć warstwe, nie wcierać, zostawić na pół godziny a poźniej zetrzeć delikatnie chusteczką i nałożyć olej/krem/emulcje/maść (czy co tam używasz od podrażnienia). Ja uzywam maceratu z nagietka i podraznienie znika, chyba, że jest mocne, to dbam tak o skóre przez kilka dni aż do ustapienia objawów, a później już pamiętam by się filtrować

do mycia buzi tylko coś nawilżającego, delikatnego, bez konserwantów, barwników, alkoholu, bez mydła i/lub SLS w składzie - najlepiej coś dla alergików
następnie nałożyć krem nawilżający/łagodzący/relaksujący/odżywczy - czy co tam stosujesz
przed wyjściem na mróz, czy jazdą autem - filtr

w pokoju w którym dużo przebywasz i/lub sypiasz najlepiej mieć optymalną temp (przykręc kaloryfery), kup nawilżacz powietrza, albo chociaż kładź mokre ręczniki na klaoryferze przed snem, wietrz pokoj

nie wiem jakiego rodzaju masz te podrażnienia u mnie przybierają one formę czerwonych, piekących, goracych i opuchniętych policzków

trzeba odbudowac bariere ochronna naskórka, te kremy od dermy moga pomóc, ale pielęgnacja to pojęcie ogólne i jedna czy dwie maści nie pomogą, gdy nadal będziesz źle myła skóre, źle ją odzywiała, wychodziła na mróz, wiatr bez ochrony itd

powodzenia w dobraniu do siebie dobrej pielęgnacji

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-02-13 o 14:53
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując