Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-20, 20:20   #761
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: EE, pomózcie mi :D Proszeeee ;)

Droga Willi, blizny po wyciskaniu syfków bardzo ciężko zwalczyć Pozostają ciemniejsze plamki, które stają się bardzo trwałe gdy narażamy cerę na duże mrozy lub na silne słońce. W żadnym wypadku (według mnie) nie wolno nakładać na takie blizny i plamki żadnych wysuszających kosmetyków, żadnych wysuszających preparatów. Skóra z czasem się regeneruje i wierzę że znikną Ci te pozostałości - choć wiadomo że jakieś dziłania trzeba wszcząć. Są takie zabiegi, chyba laserowe, które likwidują przebarwienia. Ale zabiegi te należy powtarzać kilkakrotnie a niestety są dość drogie.. By zapobiegać powstawaniu pryszczy, napewno bardzo ważne jest odżywianie. Uważam że spożywanie tłustych, pikantnych potraw, słodyczy oraz picie kawy wspomaga powstawanie pryszczy... Ważne są świeże potrawy, zielone (wszelkie owoce i ważywa, picie wody mineralnej, uzupełnianie niedoborów witamin). Ale wiadomo, należy buźkę myć żelami (polecam żel bo mycia twarzy antybakteryjny firmy Ziaja o nazwie TinTin). Należy wiedzieć, że wysuszanie pryszczy nie jest wcale dobym spodobem na ich likwidację. Cera odbiera sygnały wysuszenia i produkuje więcej sebum (tłustej wartwy na twarzy) bo to naturalna warstwa ochronna, a jak wiadomo przez tą tłustą warstwę warunki do rozwoju pryszczy są świetne. To takie zamknięte koło, więc wyszuszanie to nie sposób. Trzeba zachowywać równowagę. Słyszałam o AcneDerm, ale nie mogę się na temat tego środka wypowiedzieć bo nic o nim nie wiem. W każydym razie ważne jest zdrowe odżywianie Pamiętaj o witaminkach i warzywkach A tak pozatym jesteś w wieku w którym niestety pryszcze to normalka - co nie znaczy że trzeba się z tym godzić Buźka
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując