Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gastronomia - pytania i wątpliwości
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-22, 00:07   #17
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: własna restauracja?

Cytat:
Napisane przez AmericanGirl Pokaż wiadomość
Trochę o restauracjach mogę się wypowiedzieć , bo mój TZ jest kucharzem .
Sama rowniez marze o własnej restauracji ale do tego daaaaaleka droga .
Po pierwsze zarobki zaleza od wielu czynników :
- lokalizacja [ a tu im lepsza tym droższy lokal ]
- potrawy [ mysle , że więcej da się zarobić na tanich , dobrych daniach typu makarony , pizza , piersi w sosach itp w sumie to co się zwykle jada nawet u siebie w domu , niz jakas wykwintna restauracja bo tu grono klientów się zawęza ]
- dostawcy [ jesli znajdziesz swietnych i tanich dostawców więcej uda ci się zarobić ]
- personel [ jesli bedziesz miała swietnych kucharzy to klienci bedą zadowoleni i beda wracac ]
- dodatkowe usługi [ cateringi imprezy okolicznosciowe - wiadomo dodatkowy zarobek ]
... i tak można mnożyć .

Co do tego ile trzeba miec na start - sporo . Jesli chcesz otworzyc swietną i dobrze zapowiadająca się restaurację i miec w przyszlosci zysk - trzeba wystartowac jak najlepiej .
Lokal w dobrej lokalizaji to koszt ok 9-18 tys zł /mc [ zalezy od miasta -ja wypowiadam się na podstawie wiedzy z mojej okolicy ] z reguły trzeba zapłacic za wynajem z góry za 3 miesiące np więc ilośc potrzebnej gotówki rosnie .
Wyposazenie wnętrza i remont [ przy niskich kosztach jakies 15 tys ]
Kuchnia tu razem z piecami /garkami/talerzami itp kolejne 20-25 tys.
+ opłaty rejestracyjne/zatrudnienie personelu/zaopatrzenie ..

Oczywiscie mozna otworzyc restauracje po bardzo niskich kosztach tnąc to tu to tam ale wg mnie nie ma to sensu . Jak cos robic to dobrze .

---------- Dopisano o 00:36 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

a co do zarobków to np dobra pizzernia w mojej okolcy ma zarobki dzienne ok 2 tys.
Lokal w ktorym pracował mój tz miał nawet 15tys (ale lokalizacja swietne i masa ruchu)
wyposzenie kuchni za 20 tys?
oj nie sadze
__________________
"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć" -Antoine de Saint-Exupéry

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2gb8h75rh.png

Yummy Mummy





niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując