Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-29, 11:41   #961
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;40521237]to ja może ad tematu: dziś ukręciłam mus do ciała nie jestem zbyt zadowolona bo zrobił się trochę twardy a nie miał być, no ale w sumie wiem, gdzie zrobiłam błąd więc mogę mieć pretensje tylko do siebie..

dziewczyny, czy można zrobić cięższy/zwykły (ale nie lekki) balsam bez emulgatora?
Mam dużo tłuszczu kakaowego, shea, kokosowego i arganowego i chciałabym z tego wykombinować jakiś balsam z pomocą gliceryny + woda, da się? próbowałyście? podrzućcie jakieś pomysły, propozycje [/QUOTE]

Moze masła kakaowego za duzo dodałaś? ono troszke długo tęzeje.

A moze spróbuj naturalny emulgator??? Patrzysz mieszając jak tęzeje i decydujesz czy juz konsystencja jest ok. Nie połączy się olej z wodą
A jak chcesz twardszy to bez emulgatora się nie połączą.

Jaki emulgator uzywałaś???

A jakie składniki chcesz dodać do balsamiku? Oprócz olejow i masełek, no i glicerynki. I na co to ma być balsamik?

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Czy istnieje uniwersalny emulgator, zeby nie przejmować sie jakie składniki mamy i bez wzgledu na temperaturę.

I jeszcze mam takie pytanie czy niacynamid czy D-pantenol, ktor składnik jest bardziej "wszechmogący", uniwersalny? Nie mogę się zdecydować ktory kupić, one tez często razem idą w parze. Dlaczego?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-29 o 11:36
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując