Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-11, 11:45   #674
aptekus
Rozeznanie
 
Avatar aptekus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wielko Polska
Wiadomości: 654
Wink Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ma ktoś może skład tego samoopalacza?
Kusi mnie, a boję się, zeby mnie nie zapchał ..... albo może wiecie, czy nie zapycha....
niestety nie mam tego składu,choc krem uzywałam, troche wysusza.

A może ktos by sie odwazył na analize składu porównawczą tych trzech kremików samoopalających do twarzy.
Teraz jest to kwestia interesująca wiele z Nas. W końcu zbliza sie lato...


Chodzi o to czy: nie podrażni naczynkowców, nie wysuszy wrażliwców i nie pozapycha mieszanych i tłustych cer.
Johnson & Johnson, Holiday Skin, Daily Facial Moisturiser Normal to Combination Skin (Nawilżający krem na dzień do skóry normalnej i mieszanej)

Skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sorbitol, Glycerin, Dihydroxyacetone, Cyclohexasiloxane, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, PEG - 100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, p-Anisic Acid, Cyclopentasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Parfum

Garnier Skin Naturals, Skóra muśnięta słońcem, Krem nawilżający

Składy:
/do cery jasnej/
Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Stearyl Alcohol, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Ceteareth-15, Dihydroxyacetone, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Dimethiconol, Limonene, Linalool, Propylparaben, Isobutylparaben, Farnesol, Bisabolol, Methylparaben, BHT, Butylparaben, Citronellol, Citral, Parfum/Fragrance
/do cery śniadej/
aqua/water, propylene glycol, glycerin, dicapryryl carbonate, cyclohexasiloxane, cetearyl glucoside, dimethicone, prunus armeniaca/apricot kernel oil, tocopherol, hydroxisohexyl 3-cyclohexene, carboxaldehyde, phenoxyethanol, ethylparaben, silica, polymethyl, silsequioxane, limonene, linalool, benzyl salicylate, propylbaraben, isobutyl paraben, alpha-isomethyl ionone, geraniol, disodium sdta, methylparaben, butylparaben, citrus limonum/lemon extract, butylphenyl methyl propional, citronellol, citral, coumarin, glycine soja/soybean oil, parfum/fragrance


Dove, Summer Glow, Daily Face Moisturiser (Krem nawilżający do twarzy z substancją samoopalającą)

Skład:
/jasna karnacja/
Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dihydroxyacetone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Stearamide AMP, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Squalane, Polysorbate 60, Erythrulose, Potato Starch Modified, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

Pozdrawiam.
aptekus jest offline Zgłoś do moderatora