Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-08-09, 21:37   #1273
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

utrapienie - dziękuję pięknie za podzielenie się swoimi wrażeniami. Byłam ciekawa jakie one są po zastosowaniu nowych przepisów na sera z wit. C.
Mazidła z witaminą c mogą niestety podrażniać, szczególonie te w wersji z nieregulowanym pH, a cery wrażliwe nawet te z nieco wyższym. Objawy podrażnienia będą jeszcze wieksze u osób stosujacych mazidła o działaniu złuszczającym i\lub retinoidy.
Dlatego zdecydowanie nie warto i nie trzeba stosować tych serów codzienne, aby skóry nie podrażniać niepotrzebnie i dać jej mozliwość odpoczynku.
Osobiscie przez długi czas stosowałam sera w wersji z nieregulowanym pH, a ponieważ należę do gróboskórnych typów, to poza lekkim pieczeniem tuż po aplikacji, nie odczuwałam innych nieprzyjemnych skutków. Obecnie stosuję nowe sera i jest juz pełen komfort .

mrs. doubtfire - celem badania, o którym wspominasz było udowodnienie, że roztwór kwasu L-askorbinowego jest w stanie przniknąć przez warstwę rogową naskórka. Do tego czasu, czyli do 2001 r, bo w tym roku Pinnel i zespół opublikowali wyniki, panowało wśród kometologów przekonanie, że tylko lipofilowe pochodne estrowe witaminy C są w stanie dotrzeć do głebszych warstw naskórka.
Warto zwrócić uwagę, ze badacze zaaplikowali na skórę świnki czysty rotwór witaminy, a zarówno w naszych serach jaki i najsłynniejszych gotwcach, chociażby SkinCeuticals, są zawarte dodatkowe składniki, które wspomagaja jej przenikanie. Są to emulgatory, a szczególnie lecytyny i klasyczny promotor przenikania przezskórnego, czyli glikol propylenowy. Mozemy więć spokojnie podnieść poziom ph, ale najlepiej nie powyżej 4.
Jeśli chodzi o trwałość witaminy C, to jak już wielokrotnie wspominałam, że dbają o nią uzyte w formulacjach kwas ferulowy i wersenian dwusodowy. W starych przepisach nie było tych składników i nie było w związku z tym wersji z konserwantem pozwalającej na stosowanie tego samego roztworu przez ok. 3 miesiące.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora