Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-06-13, 11:45   #709
neverend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam wszystkie wizażanki!
Mam jedno małe pytanie i bardzo proszę o odpowiedź.
Mam cerę tłustą, trądzikową, występują zaskórniki zamknięte i ropne krostki. Używam podkładu Max Factor Lasting Performance. Kupiłam go, ponieważ cieszył się bardzo dobrą opinią jako podkład do takiej właśnie skóry.
Jednak zastanawia mnie fakt, czy Sodium Chloride, która jest składnikiem bardzo komedogennym znajdująca się na 9 miejscu w składzie nie zaszkodzi mi? Czy jest na tyle daleko, że nie wykazuje takiego działania?
Bardzo proszę Was o odpowiedź!!

Poniżej podaję skład Mac Factor lasting performance:

Aqua, Cyclomethicone, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Dimethicone, Talc, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dimethicone Copolyol, Sodium Chloride, PVP, Laureth-7, Arachidyl Behenate, Sodium Dehydroacetate, Trihydroxystearin, Propylparaben, Methicone, Methylparaben, Synthetic Wax, Silica, Cetyl Dmethicone Copolyol, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Ethylene/Methacrylate Copolymer, Ethylene Brassylate, Sodium Acetate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Titanium Triisostearate. [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499]
neverend jest offline Zgłoś do moderatora