Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pochwalmy się swoimi włosami-offtopowo,cz: III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-01, 20:12   #1841
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Pochwalmy się swoimi włosami-częsc III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29147014]Dzięki Nie sądziłam, że aż tak się spodobają.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to przerobiłam różne sposoby. Były oleje, maski, silikony, bez silikonów, mycie odżywką, mycie orzechami piorącymi, nafta itp. One naprawdę nic nie robią z moimi włosami, zawsze wyglądają tak samo jak na zdjęciu. Naturalnie są proste i błyszczące i w tym kierunku nic nie muszę robić. Bardziej skupiam się na nie wyrządzaniu szkód. Zero suszenia, prostowania, stylizacji i farb chemicznych. Ale z drugiej strony czeszę włosy na mokro, wycieram ręcznikiem, śpię często w morkych i rozpuszczonych, nie chronię przed słońcem i wiatrem, brutalnie wyczesuję kołtuny. Do zdarzają mi się okresy używania samego szamponu najczęściej podczas podróży. Nie używam żadnych masek, bo to dla mnie strata czasu. Jeśli robię jakąś fryzurę to zawsze warkocz albo kok trzymający się na drewnianej szpilce. Nie chodzę do fryzjera, sama podcinam sobie włosy albo robi to ktoś zaufany. Nie mam do tego specjalnych nożyczek tylko takie dołączone do maszynki.
Obecnie do samej tylko pielęgnacji na długości używam odżywek GlissKur i Alterra. Służą mi one tylko do rozczesania włosów po umyciu. https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=726 tu są moje obecne kosmetyki do włosów. Dbam o przyspieszanie porostu (średnio się to udaje), o gęstość i o to, żeby włosy wyrastały od razu w dobrej kondycji i nie wymagały potem specjalnej troski. Prawie codziennie kładę coś na skalp. Czasem piję do tego pokrzywę i biorę jakieś suplementy, ale bardzo niesystematycznie

To chyba wszystko.[/QUOTE]

Mam to samo z moimi włosami, że jakich bym cudów nie nakładła, to ciągle wydaje mi się, że one są takie same. Ostatnio skupiam się na minimalizowaniu szkód, a pielęgnacja jak najprostsza, wg mnie to dobra taktyka i oszczędność czasu, pieniędzy i miejsca w łazience.
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora