Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-28, 12:37   #3164
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja nie miałam problemów z przebarwieniami, wszystko ładnie się goiło i szybko, jednak u mnie z wiekiem przyszły te problemy, po 24 roku życia. Jedyne co u mnie na to działa i cera goi się jak za młodu, to kwasy, wit. C oraz zdrowe odżywianie. Kiedyś naprawdę nie dbałam o siebie pod względem stylu życia, dlatego odkąd jem warzywa i potrawy lekkostrawne, mniej cukru, więcej płynów, widzę różnicę.
To z wiekiem to akurat mam podobnie, wszystko zaczęło się ok. 25 r.ż. Podejrzewam o to hormony, bo jakoś właśnie w tym czasie męczyły mnie różne wysypy, zwłaszcza na brodzie i szyi, a także plecach, ginekolog potwierdził po naocznym oglądnięciu i jakimś podstawowym badaniu krwi, ale kazał przeczekać
Dieta niestety nie ma u mnie większego wpływu na cerę, tzn. kiedy zdarzały mi się długie ciągi słodyczowe to cera była w nieco gorszym stanie, jednak odstawianie cukru nawet na kilka miesięcy nie robiło żadnego wow. Od zawsze odżywiam się zdrowo, więc nie za bardzo mam czego zmieniać, mogłabym oczywiście spróbować odstawić gluten, produkty mleczne, mięso, tylko nie widzę w tym za bardzo sensu, kiedy problem z cerą nie jest tak ogromny, jak tu opisują inne dziewczyny, a mój organizm dobrze toleruje te produkty. Żaliłam się też kiedyś, że mało piję, jednak sezon letni w tym roku przyniósł istotne zmiany, polubiłam się z wodą, piłam bardzo dużo świeżych soków, nawet ostatnio badanie na wadze Tanita wykazało bardzo dobre nawodnienie organizmu (chociaż akurat na to 'badanie' patrzę z przymrużeniem oka). Zawsze musi być jakiś defekt, zeszły wypryski, wyszły przebarwienia, później będą zmarszczki, zero spokoju
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora