Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - PROLAKTYNA- badanie i wyniki - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-21, 21:57   #14
N.K.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 136
Question Prolaktyna i estradiol

Od dluzszego czasu miewam wydluzenia cyklu i w dniu kiedy powinnam dostac okres zaczyna sie brazowe plamienie.Dopiero po paru dniach plamienia dochodzi do normalnego okresu.Oprocz tego w srodku cyklu zauwazam krwawienie lub plamienie.Moja lekarka skierowala mnie na badanie hormonow.Z wyniku odczytala,ze mam niedobor prolaktyny (17,90 ng/ml),jak rowniez estradiolu(42,76 pg/ml).Badanie w 7 mym dniu cyklu.Dostalam tabletki hormonalne Cyclo Progynova na okres pol roku.Lekarka podejrzewa brak owulacji i zapytala mnie kiedy planuje dziecko.Bylam troche zaskoczona pytaniem i nie udzielilam konkretnej odpowiedzi,ale tak naprawde mysle o dziecku,bo mam 28 lat i chcialam urodzic w ciagu najblizszych dwoch lat.
Czy ktos moglby mi powiedziec czy mam w ogole szanse zajsc w ciaze podczas kuracji?Czy moze nie jest wskazane probowac?Moze ktos stosowal ten lek i moze cos powiedziec o skutecznosci i dlugosci leczenia?Czy zaburzenia hormonow sa latwe do wyregulowania?Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.
N.K. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując